şükela:  tümü | bugün
  • btc'nin yatay seyir yaptığı zamanlarda oluşan baharlardır, 2x 3x 4x ler havada uçuşur, ne zaman ki btc yakıcı çöl güneşi gibi yükselmeye başlar işte o zaman sonbahar gelir ve yaprak açan altcoinler dökülmeye başlar.

winter is coming..
  • ne zamana kadar böyle devam edecek tedirginliğine sebep olan dönem. btc yükselirken korkudan diplere gömülürken durağan dönemlerde yükselişe geçiyorlar. hangisi daha çok yükselir orası bilinmez ama bitcoin düşüş trendine girdiğinde ne olacakları önemli. btc çıkarken bile en kötü alt coin bir şekilde dolar karşısında değer kazanıyor. peki tam tersi olduğunda ne olacak? işte asıl cevaplanması gereken soru bu
  • you know nothing jon snow.
  • bitcoinin krallığını bitirmek için dış güçler tarafından desteklenen oluşumdur.
    (bkz: büyük resim)
  • bahar değil de hamsi-balina diyelim. btc son 4 gündür her gece daşşaklarını masaya çıkarıp vuruyor. bugün gündüz vakitlerde de yapınca acep yakın zamanda sikişe geçer mi diye düşünmemek elde değil. altcoinler hamsi dolu, anında kaçacaklar ve %60'lık düşüşleri göreceğiz. bunun dip noktalarını bulan yunuslar ve al-satçı balinalar yeniden altcoinleri toparlayıp yukarda bir yerde satacaklar...

aynen şu şekil
  • bende bu baharda bitcoin miktarını x2 yapanlardanım.
    monero hariç tüm altları terk ettim hatta biraz erken terkettim son güllerdeki müthiş pastadan pay alamadım x3 x4 yapabilirdim. neyse bereket versin.
    moneroda duanla yasamadım ki bedduanla öleyim modunda, zaten bu bahardan en az nemalanan coin satmayacağım kendisini ölümüne hodl.

ha bu arada sanmayın ki artık altlar btc bazında kâr getirmeyecek. bazı altcoinler yükselmeye devam edecektir balinalar doymaz çünkü. sömürülmemeye çalışın.