şükela:  tümü | bugün
350 entry daha
 • beni üzen.

  --- spoiler ---

  ben ilk bölümleri beğenerek izledim. zaten her bölüm film gibi. ama kadın castingini kimler yapıyorsa teessüflerimi iletiyorum. ortega atarlı giderli bir karakter olsun diye zorlamışlar ama anlamsız bi tripte hep. quell, envoyların başı olarak hangi karizmayla insanları peşinden sürükleyecek etkiyi yarattı bilmiyorum. rei zaten antipatikliğiyle kaybetmeye mahkum edilmiş. herhalde çekik gözlü ve iyi kılıç kuşandığı için seçilmiş. onun yardakçısı yavşak türk olsa adı kesin taylan olurdu, öyle bir tip. kadınlara ısınamadım.

  beni üzen tabi kadın castinginin başarısızlığı olmadı. 360 yaşını geçmiş, galaksilerin hakimi, methlerin en etkilisi bancroft nasıl bir vicdan azabı yaşayabilir ki? üstünüze afiyet, amiyane tabirle söyleyeceğim, (meth ağzıyla konuşacağım) bir orospuyu öldürdü diye bir meth üzülür mü arkadaşlar? rei, ortega ve elliotlar için nasıl konuşuyordu hatırlarsınız, altta yaşayanlar low life, hiç bir değerleri yok. prescott'un kurtulmaya çalıştığı, methler için hiç bir anlam ifade etmeyen böcekler onlar. tekrar uyandırılacağını sanıp öldürülen kölelerin olduğu bir genelevde bir "objenin" zavallı hayatına son verdi diye koskoca bancroft vicdan azabı çekecek ha? yapmayın yahu. yok efendim " ı believed ı had a line ı would never cross". arkadaşım allooww, 360 yaşına gelene kadar hangi çizgileri aşmadın yahu. sana canımın içi joey'den alıntı yapmak isterim: you're so far past the line that you can't even see the line, the line is a dot to you!" bizim bildiğimiz methler böyle anam, vicdansız, duygusuz. bir de evin ortasında misafirler falan varken tiyatro gibi her şeyin açıklığa kavuşması. koskoca bancroftların boyunları bükük evden ayrılması. babasının ezik kıvırcığa merhameti. naptınız yahu, methlik ayaklar altında resmen.

  --- spoiler ---

  devamını da elbet izlerim. ortega hiç gözükmezse sevinirim. kovacs hangi bedende aramızda olacak göreceğiz.
 • fragmanı çok iyi hazırlanmıştı. fragmanı izledikten sonra başladım 3-4 bölüm izledim. ilk bölümün ilk 10-15 dakikası da çok iyiydi ama gel gelelim daha sonra dizi yavaş yavaş söndü. blade runner'ı izliyormuş havasına girmedim de değil. merak unsurunu çok iyi işlememişler. ortalama bir dizi olarak var kafam da uzun süredir de izlemiyorum tekrar devam edermiyim, etmem herhalde. boş vaktiniz varsa izleyin derim onun haricinde pek bir esprisi yok.
 • ilk bölümüyle beni büyüleyen şahane dizi. cyber-punk atmosferinin yanında güzel senaryosu, sahne geçişleri, grafikler de harika. hayal dünyası ve dünya görüşü kısıtlı gerzekler gidip mind hunter izlemekte özgürler tabii ki.