şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmitli amatör sanatseverler den oluşan, gündemdeki konuları seyirciyi de içine alarak komedi unsuru ile işleyen oluşum.
 • izmit'te 300 kişilik sahnelerinde düzenli perde açan, grup elemanlarının farklı işlerde çalıştığı ya da okuduğu(öğrenci, mühendis, öğretmen, doktor, pilot, asker, psikolog, memur vb.). el birliği ve amatör ruh ile tiyatroyu ayakta tutmaya çalışan yaklaşık 60 adet tiyatro gönüllüsünden oluşan tiyatro. (2009 yılında kuruldu, geçen yıl 6.yaşlarını kutladılar)

  içeriğindeki oyunlardan bazıları şöyle ;

  ko-medya, gündemi ince eleyip sık dokuyan sürekli kendini yenileyen duruşuyla sevdiğiniz bir dizinin yerine koyabileceğiniz bir alışkanlık gibi, konuyu ve oyunun gidişatını seyircinin belirlediği bir doğaçlama gösterisi, her gösteri sonrasında seyredilen videolar ve görsel fotolar ile o hafta içerisinde olan tüm haberleri de öğrenme fırsatı buluyorsunuz. ayrıca format içerisinde naif bey' adlı bir kukla gösterisi de mevcut. (bkz: naif bey) cesur tavırları ve içtenlikleri oyuncular sizi hemen etkiliyor. her cuma saat 20:00 de oynanıyor. (bkz: komedya)

  uyan-ma oyunu çarşamba günü saat 20:00 de sitelerinde yayınlanan tarihlerde oynanıyor. metinli bir oyun, bu konuda yazılmış güzel bir makale var. linki kopyalıyorum, bakarsınız.

  http://www.tiyatrodunyasi/...ledetay.asp?makaleno=2515

  bu da youtube a yüklenmiş trailerı

  https://www.youtube.com/watch?v=puxboooxvuy +

  tiyatro sporu, cumartesi akşamları cümlelerinizi, önerilerinizi ve yönelimlerinizi sahne üstünde oyuna yedirildiği alternaif genç ekibinin gösterileri var. gençlerin enerjileri süper.

  https://www.youtube.com/watch?v=fbec2r1ruo0 +

  hain oyunu yine çarşamba günü saat 20:00 de sitelerinde yayınlanan tarihlerde oynanıyor. oyunun trailerı;

  https://www.youtube.com/watch?v=q-fdbvaldfs +

  bunun dışında güya oyuncular, naif bey, ımpro doğaçlama, türbülans, koutik gibi bir dolu tiyatro topluluğu da düzenli olarak alternaif tiyatroda gösteriler yapıyor.. (bkz: güya oyuncular), (bkz: naif bey), (bkz: ımpro doğaçlama), (bkz: türbülans), (bkz: koutik)
 • geçen hafta 300. oyunlarina bilet aldığım kar, amacı gütmeyen, oyunlarında liseli ve üniversiteli gençlere eğitim veren bir tiyatro okuludur.
 • bugün 300 bilmem kaçıncı gösterisine katıldığım tiyatro oluşumu.
  genç ve iyi niyetli bir ekip oldukları çok açık olmasıyla beraber amatör ruhları doğaçlama yapmaları ve cesaretleri tebrikleri hak ediyor.