şükela:  tümü | bugün
 • doğan grubunun demirören'e satışının gerçekleşmesinden sonra, klasik medya platformlarında farkı ses kalmayacağı kesinleşmiş oldu. ergenekon, fetö metö derken hapse tıkılmayan ama kendisine tv ekranlarında yer bulamayan muhalif gazetecilerin, internet canlı yayınları ile oluşturdukları alternatif medya platformları veya kişisel yayınları paylaşmakta yarar gördüm. sizlerde devam edin.

  1: (bkz: medyascope) scope linki

  gazeteci ruşen çakırın ve bir grup gaztecinin girişimidir. kurdukları stüdyo ile canlı yayınlar yaparak alternatif gazeteciliğin en güzel örneğini sergiliyorlar. scope, youtube, facebook üzerinden canlı yayınları var. sosyal medyadan canlı yayınlarını izleyebilirsiniz.

  2: (bkz: ünsal ünlü) scope linki

  scope üzerinden hafat içi saat 9 ve 10'da iki yayın yapıyor. tavsiye ederim.

  3: (bkz: şükrü küçükşahin) scope linki

  scope üzerinden hafta içi ger gün saat 4 gibi gündemi yorumladığı bir yayın yapıyor.

  4: (bkz: gökhan özbek) scope linki

  5: (bkz: yavuz oğhan) scope

  bide bunu izlekanal adıyla scope ve youtube üzerinden orjinal yayın yapıyor.

  hafta içi akşam 11'de scope, yotube üzerinden yayın yapıyor. tv ekranlarında duymanız mümkün olmayan gerçek haberler sunuyor, gündemi yorumluyor.

  benim aklıma gelenler bunlar, sizler de alternatifleri ekleyin, takip edelim.
 • yalnızca tv kanallarının değil internet haber sitelerinin de listesini paylaşacağım. bağımsız değil alternatif olarak anlayın. zira sonuçta bunlar da belirli sermaye gruplarına aitler ve/veya siyasi partilere, görüşlere yakınlar.

  boykot elbet önemli ama boykotun yerine bunların yaygınlaştırılması daha anlamlı olabilir.

  - internet haber siteleri -

  1- www.t24.com.tr : hurriyet, haberturk, ensonhaber, internethaber gibi mizenformasyon ve/veya dezenformasyon yapan sitelere güzel alternatif. anlık olarak gayet hızlı.

  2- www.cumhuriyet.com.tr: gazetenin haber portalı.

  3- www.diken.com.tr: t24'e göre daha gecikmeli haber akışına sahip ama genel olarak iyi. sağ taraftaki köşesinde farklı görüşlerden köşe yazarlarının yazılarına yer veriliyor.

  4- www.bianet.org: insan hakları odaklı bir haber portalı. anlık haberlerden ziyade güzel yazılar için günde en az 1 defa bakılmalı.

  5- www.gazeteduvar.com: bu bianet gibi iyi yazılar, röportajlarla beraber t24 gibi anlık haberleri de aktarıyor.

  6- www.gercekgundem.com: anlık haber takibi için iyi.

  - televizyon kanalları-

  1- halk tv: chp'ye yakın kanal.

  2- krt tv

  3- tele 1: merdan yanardağ'ınmış.
 • 1- (bkz: medyascope.tv)
  böylesi zor bir zamanda çok önemli bir iş başarıyorlar. yaptıkları işin önemi medya üzerindeki baskı kalktığı zaman daha iyi anlaşılacak. ruşen çakır'ı ve ekibini tebrik etmek lazım.
  2- (bkz: ünsal ünlü) yaklaşık iki senedir her sabah scope yayını ile gündemi yorumluyor, gazeteleri değerlendiriyor. aynı zamanda bir youtube kanalı da var*scope yayınından sonra videoları buraya da yüklüyor. ünsal abiyi de burdan - haddim olmadan- tebrik etmek istiyorum. gerçekten, işine aşık bir adam olmasa bunu sürdüremezdi.
  bu insanlar gerçek gazeteciler arkadaşlar. takip edelim, destek olalım.
 • youtube'da takip edilebilecek olanlar ;

  news tube

  adayların mitingleri vs açıklamaları takip edebilirsiniz.

  özgürüz

  webiz