şükela:  tümü | bugün
 • haberturkun pazartesi aksamlari yayinlanan barbaros cidalin sundugu futbol programi
 • televizyon ekranlarinin en alternatif program. sahsen, bir izleyici olarak bu kadar muntazam bir hizmetin ayagima kadar getirildigi bir program daha izlemedim. tanju colak'in okeye donen kahve mudavimi seklinde rahat ve yayilmis pozisyonu ile "laaa barbaros, herkese benden cay getir. ama sana yok, icince sapitiyon sen, ahi ahi" repliklerini her an duymak uzere kilitlendigim, bilmem ne "aybaba", hah, "adnan" olaninin, tas toplayip mac yorumu yapan eda ile belirginlestigi bir acaip spor programi. televizyonu da sen kardesler kiraathanesi'ne cevirmissiniz mina goyum.
 • barbaros çıdal, abdullah çevrim, adnan aybaba ve osman şenher'in hep bir ağızdan bağırışmak suretiyle kakafoni yarattıkları bir program olup, sadece gülmek için izlenebilir. bu açıdan bile efsanevi telegol'ün fersah fersah gerisindedir. en son izlediğimde şu tip konuşmalar yapılıyordu.

  a aybaba - bülent'in (bülent kokmaz'ı kastediyor) ne işi var kardeşim bu takımda ¿!
  o şenher - adnan mübarek gün söyleme böyle şeyler, çarpılırsın valla (!!)

  (bu esnada abdullah çevrim ve barbaros çıdal kendi aralarında bağırışmaktadır...)

  b çıdal - şenol güneş boğazı seyreder gibi maçı seyretti abdullah abi, sence şenol güneş'in bir mantığı olabilir mi?..mantık var mı şenol güneş'te?
  a çevrim - hakaret etmeyin..oyunu eleştirin...
  b çıdal - hakaret eden kim abi?..boğazı seyreder gibi dedim (boğazı seyretme hareketi: kenan ışıkvari bir hareket yaparak elini çenesine götürür)
  a çevrim - trene bakar gibi denmez!
  a aybaba- latife olarak söyledi onu (!¿)
 • (bkz: karşı lig)