şükela:  tümü | bugün
 • muzik uzerine sentezlenebilecek yeni bir armoni anlayi$i ve teoriler butunune verilebilecek isim.. mesela nota kavrami kokten kaldirilip yerine rota kavrami getirilebilir.. melodi, degi$ken uzunluktaki sabit frekanslar dizileri olmaktan cikarilip sesin frekans degi$imlerinin kaliplar dizisi halinde modellenip parametrelendilmesiyle olu$turulabilir.

  guzel muzik bu tur bir devrimle formulize edilebilir ve her zaman cok guzel $ahane parcalar dinleriz.

  ha ben niye boyle bir$ey yazdim derseniz, uktedir, uktedendir.
 • genelde beyaz makyaj yapmiş veya uykusuzluk, alkol sigarasex gibi durumlardan renkleri beyazlamis ingilizlerin kurdugu gruplarin yaptigi dinlemesi cok hos muzik tarzi.
 • garip armonilerinden ötürü iç gıcıklayıcı bir burukluk taşıyan, "müziğin de alternatifi olur mu?" psikozuna yol açan, alışıldı mı bırakılamayan müzik çeşidi.
 • neyin alternatifi olduğunu anlayamadığım şey. gayet popüler olan müzik böyle niteleniyorsa ne kadar alternatif olduğu tartışılır.
 • adı altına gülüm benim, bir sen bir ben bir de bebek, özellikle de sabuha ve nice parçanın coverlanması, işin bokunun çıkrılmasıyla soğuk bakılmaya başlanabilecek müzik..
 • notasal veya muzikal bi tanımı olmamakla beraber, gunumuzde modern akor ve armoni yapılarının kullanıldığı soft rock anlamında kullanılır....fakat gerçek anlamı; popüler kanal ve radyolara, ip'lerini göndermeyen grupların yaptıkları muziktir...
 • günümüz pop müziğinin elektro gitar, bas, davul üçlüsüyle daha sert bir hale getirilerek yeni bir isme bürünmüş hali. bunun dışında poptan hiçbir farkı yoktur. alternatif bi parçayı dinledikçe severs, daha çok dinler ve sonra sıkılır o parçanın yüzüne bakmazsınız. mtv de bu müzik türünde bir çok klip izleyebilirsiniz.
 • işin özü nedir biliyor musun ? yaratabilmek... var olanla yetinmeyip , yeni bişey var etmek.evrensel küme içerisinde sınırlarını birbiriyle buluşturabilecek bir yol bulmak. yani iki uç ters tarafa bakmayacak, biraz genişleyip sonra birbirine yönelecek.buluştuğu anda artık sen varsındır ve yarattığın alana dökebildiğin herşeyi dökebilmelisin.çünkü bu alansal bir genişlemedir. ne kadar doldurursan o kadar genişlersin.

  aslında alternatif müzik bu yargının biraz dışında gözüküyor. isminden de belli olduğu gibi , birçok beğenilen tarzın çok dışına çıkmadan, onlara yakın bişeyler yapmaya çalışıosun. ... aslında hepsi birbirinin devamı değil mi ?

  dünyada o kadar çok şarkı var ki , hepsinin bir benzerini bulmak inanki zor değil. ama sen kendi benzerlerinin arasından sıyrılabilmişsen, bir adım öndesin. bir de kendini tekrarlamıyorsan olayı çözmüşsün demektir.
 • yabancı şarkılar için herhangi bir kategoriye dahil edilemeyen şarkıların dahil olduğu kategori.
  yerli şarkılar için (bkz: özgün müzik)