1. "bu gun oyunu veren yarin gotunu verir" - "yalayin yutun dik tutun"
  2. biraz amiyane olacak ama buyrun:

"ona verme, bana ver"
  3. dun kapıya gelen muhtar adayı:"rakibimiz cok, desteginize ihtiyacimiz var."
  4. saadet partisinin "biz sizi hiç yanıltmadık" sloganı seneler boyu sürecek bir serinin ilk ayağı olabilir...
    - biz sizi hiç yanıltmadık
    5 sene sonra:
    - en azından fiilen sikmedik
    bilmemnekadar sonra:
    - bu defa tamam
    2040:
    - bırakın ayı fezayı, istanbula bakalım
    2050:
    - bize oy vermeyenler kafirdir
    2060:
    - lütfen
    2065:
    - bi biskrem versem?

bunu ufak değişikliklerle sağlı sollu pek çok partiye uyarlamak mümkün tabii...
  5. "oy verlaine!" (kültür bakanı olmayı hedefliyor hayvan.)
  6. izmir-karabağlar akp belediye başkan adayının seçim sloganıdır.

"işimizle aşımızla dim dik başımızla"

bir sonraki adımı bu kadar belli etmek olmaz ama... bu sefer acıtacak gibi geliyorlar
  7. aday adayının mesleğiyle ilişkilendirildiğinde ortaya ilginç sloganlar çıkıyor.

-şehircilik, tertemiz dişlerle ve sağlıklı gülüşlerle başlar.
    diş hekimi ya da colgate bayii.
    -şehrin mimarisini baştan sona değiştirmek için...
    mimar
    -adapazarına aşkımız müebbet!
    avukat
    -gönül bağımız var seninle, gönlümüz sende adapazarı.
    doktor, kalp cerrahı.
    -şehrin ruhunu taşıyacak bir ekiple iş başına geleceğiz.
    psikolog
    -adapazarı bizimle uçacak, çağı yakalayacak.
    emekli astronot
  8. ben bu "değişim" ile ilgili sloganlara kafayı takmış durumdayım. gerçekten midemi bulandırmaya başladılar. bu sene çoğu siyasi partiden tutun mahallenin muhtar adaylarına kadar çoğu sloganda en az bir adet "değişim" geçmekte. "devir değişim devri..", "değişim için haydi sandığa..", "değişim mütiş..", "değişim şart" gibi sloganlardan geçilmiyor. ha bu arada partilerin, belediyelerin, muhtarların kullandığı bu bol "değişim"li sloganların obama'nın "change" sloganından sonra 2009 yerel seçimlerinde eskisine göre çokça kullanılmaya başlanması da ya bir tesadüf, ya da harikulade bir yaratıcılık örneği.. ya da bana öyle gelmiştir. neyse.

ben de boş durmadım ve bir sonraki seçimler için "değişim" bazlı bilboardluk sloganlar türettim. belki faydamız dokunur; (böyle de yardımseverim işte. değerimi bilin ey siyasiler!)

"değişimden girer dönüşümden çıkarım, neye uğradığını şaşırırsın!" (bu agresif bir aday için ideal mesela. ortalığı ayağa kaldırır..)

"değişim şart bebeğim. bunu sen de biliyorsun.." (bu biraz daha ılımlı)

"gelin hep birlikte sevgiyle değiştirip aşk ile, tutku ile dönüştürelim canlar.." (bu da hümanistçe. beyle herkesi kucaklayan cinsten..)

"değişmeyen tek şey değişimin ta kendisi, değişimin ta kendisi ise "x" partimizin ta kendisinde saklıdır.." (saçma ama kafa karıştırır..)

"hey dostum biraz değişime ne dersin ha?? hiç fena olmaz bizce;)" (bu abartı sempatik oldu ya.. sevsinler seni.)

"sandıkta partimizi gör, değişimin kralını gör!" (açık ve net.. doğrudan gole gitmeye yönelik)

hepinize bol değişimli günler dilerim. hoşçakalın.

alternatif yerel seçim sloganları hakkında bilgi verin