şükela:  tümü | bugün
  • alaman menşeili doğal kozmetik ürünleri markası. sadece rossmann'da satılıyor. ürünleri ne kadar doğal bilemem ama fiyatlar fevkaladenin fevkinde. hem bütçesi dar hem de paraben fobisi olan biri olarak takipteyim.
  • sıvı sabunlarıyla duş jellerinin aynı fiyata (5.90 gibi) satıldığı ilginç marka. ürünleri paraben vb. gibi koruyucular içermemekte ve kayısı nar gibi meyve özleri içerdiğinden, buram buram meyve kokmaktadır. ayrıca nar özlü saç kremi de saçı pırıl pırıl yapıp nefis bir dolgunluk verdiğinden, bu fiyata alınabilecek en iyi seçenektir denebilir. hele de organik adı altında bir paket makarnanın 7 liraya satıldığı bir ülkede yaşadığımız düşünülürse!
  • bu markanın yağlı ciltler için olan yüz temizleme jelini, nemlendirici sıvısını, göz makyajı temizleyicisini, pudrasını, fondötenini, allığını, rujunu, concealerını ve de en son kaş paletini denedim. nemlendirici sıvı yapış yapış ve yüzümü resmen sivilce tarlasına çevirdi. fondöteni daha sürerken, yedirmek için ovalarken böyle kir gibi yüzden soyuluyor. pudrası kalıp gibi, toz toz belli oluyor suratta. ruju doğru dürüst renk vermediği gibi kalıcı da değil. concealer resmen su gibi, daha sürerken akıp gidiyor, kapatıcılık bir yana. bir tek allığından ve kaş paletinden memnun kaldım diyebilirim. evet, duş jellerinde de yüz temizleme jellerinde de sls yok, hiçbir üründe paraben yok, organik olduğu iddia edilen bitki özleri var ama ürünler çok fena başarısız ne yazık ki. zararlı maddelerden korunup hem de az para ödeyeyim deyince çok fena çuvallamış oldum.
  • vegan society sertifikali sampuan, sac kremi, el kremi, vucut losyonu, sivi el sabunu, yuz kremleri var.
  • kayısılı göz makyajı temizleyicisi ve adaçaylı deo-balsamı harika olan marka. paraben alkol metal içermediği için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. yalnız makyaj malzemeleri kötüdür efem.

birkaç ürünü üzerinde hayvanlar üzerinde denenmemiştir ibaresini gördükten sonra almaya başladım. zaten topu topu iki üç markanın ürünlerini alabiliyorum. bu da onlardan biri. iyi ki var. diğerleri için:

(bkz: the body shop)
    (bkz: inglot)
    (bkz: victoria's secret) bazı ürünleri

bir de yeni keşfettiğim (bkz: live clean) ama bunu daha tam denemedim.
  • yaptıkları iş özünde iyi bir amaca hizmet etse de sonuçlarının çok yetersiz olduğu marka.

fiyat-performans oranı yerlerde sürünen bir marka söyle deseler aklıma ilk kendileri gelir.

en iyisi rossmann denince bunu kafanızdan silin ve aklınıza isana ile diğer markaların ürünleri gelsin.
  • deodorantına aşık olduğum marka. nivea, adidas, dove, 8x4, rexona hepsini denemiş biri olarak bir türlü öksürmekten kurtulamıyordum ve her gün giysilerimi değiştirmek zorunda kalıyordum koku yüzünden! ta ki alterra'nın doğal ürününü alana kadar! ilk başta yaşlı teyze kokusu gibi mi olacak dedim, leylak kolonyası gibi bir şey! ama çok memnunum, artık her gün giysilerimi kirliye atmaktan kurtuldum! annem ve babama da aldım, özellikle benim gibi alerjik ve öksürdüğü için gazından dolayı deodorant kullanamayan annem bayıldı! tavsiye ederim, watsonslarda gratislerde daha çok yerde satılsa keşke! (bkz: rossmann)
  • şampuanları oldukça başarılı .