şükela:  tümü | bugün
  • güzeller güzeli ülkemizin anasını s.ktiler çok afedersiniz. allah belanızı versin hepinizin.
  • (bkz: anlayana davul zurna saz anlamayana sazı soksan az)

edit: başlık sahibi nedense siktir olup gitmiş.

ilgili video
  • insanin içi acıyor. en kötüsü buna engel olamıyor oluşumuz. akp freni patlamış kamyon gibi aşağı gidiyor, giderken de ülkeye verebildiği en büyük zararları vererek gidecek. biz de böyle 140 journos videoları izleyip kahrolmaya devam edeceğiz.
  • gündemde olan olayların, en az 8 ay gecikmeli video yapılmasıyla çizgisini bozmamış youtube kanalı.
    sezonluk işçi çalıştırıyorlar galiba..!
  • iyi kotarılmış bir belgesel üretmişler. özellikle yönetmen kürşat bayhan iyi işler çıkarıyor gerçekten. köylü perspektifine girişmiş olması ve bergama'ya dönüş gibi sağlam örneklemeler kullanarak hikayeyi güçlendirmişler. anlattığı hikaye oldukça geniş bir alanı kapsamasına karşın belgeselin süresi sadece 27 dakika. o kadar kompres, o kadar akıcı... emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

edit : imla
  • 2004’de çıkarılan maden yasası bu ülkenin tabutuna atılan ilk çiviydi maalesef. bir maden mühendisi babanın çocuğu olarak o zamanlar babamın bu yasanın geçmemesi için arkadaşlarıyla büyük çabalar harcadığına birebir şahit oldum lakin oda ve firmalardan yeni yasaya gelen destek yüzünden sesleri kesildi. şimdi durum ne derseniz o zaman sonsuz destek verenler bin pişman ama işte son pişmanlık çare etmiyor.

size sadece şunu diyeyim dünyadaki doğal taş rezervinin %72 oranında türkiye’de olduğu tahmin ediliyor ve biz bu güzü hiç etkin kullanamıyoruz. üretimde dünya birincisiyiz ama ton başına gelirde listenin aşağılarındayız.
  • -verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı!
    mehmet akif ersoy
  • son zamanlarda altın madeni şirketleri, güzel memleketim erzincan/kemaliye ilçesine de dadandılar
    inşallah memleketim içinde bu tarz bir video izlemek zorunda kalmam.
    140journos ekibinin ellerine sağlık.
  • devletin madencilik ve tarım politikasını halk gözünden gösteren, altın madenciliğinden sonra oluşacak felaket daha önce yaşanmış yerden örnekler göstererek anlatan 140journos video şeysi konu hakkınsa fikri olmayan herkesin izlemesi izlettirmesi gereken video.
    burası türkiye, her şey olur.
  • (bkz: kaz dağları siyanürlü altın madeni direnişi)'nin ne kadar haklı olduğunu gösteren video.

şu köylüler var ya, ah o köylüler, allah'ın cahilleri...
    para için yapmayacağı şey yok bunların.

tamam köylülere de hak veriyoruz, iş yok, tarım ve hayvancılıktan kazanamıyorlar, bu altın madenlerini geçinmek için bir fırsat olarak görüyorlar.
    ama çare bu değil.

çare köylünün toprağını işlemesi, üretim yapması.
    işte burada da devletin politikaları devreye giriyor. köylünün altın madenlerini savunması, tamamen devletin tarım politikalarıyla, çiftçiye destek vermemesiyle alakalı.

videonun 24. dakikasında bir teyze var, o konuşmayı muhakkak dinlesin herkes. o teyzemin ellerinden öpüyorum.