şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir uygulamayla her dalda verilen kristal elma'ların yerine gelen, her kategorinin en büyük ödülü.
  yeni düzene göre kristal elma eskinin altın elması gibi, en iyi kampanya, tv filmi ve basın ilanına verilecek ve hangi çalışmaya verileceği kristal elma töreni sırasına jüri tarafından canlı yayında belirlenecek... miş.
 • tarihteki ilk güzellik yarışmasının birincisine verilen ödül.. üzerinde "en güzel olana" yazmaktadır.. ve yarışma zaten bu elmaya sahip olmak için tertiplenir..

  (bkz: ilk güzellik yarışması)
 • iskandinav mitolojisinde tanrıça idun tarafından yetiştirilen, ölümsüzlüğün ve ebedi gençliğin kaynağı -yunan mitolojisindeki ambrosia gibi- olan tanrısal meyve.
 • (bkz: hesperides)
 • tanrıçaların samimi ev sohbeti gibi, afrodit youtube kanalı açmış da hera ile athena'yı programına davet etmiş gibi bir tiyatro oyunu. (bkz: https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro/altin-elma)

  emek veren büyük çoğunluğun oyuncu olmak için debelendiği bağımsız tiyatro alanında, kendilerini ışık tasarımı ve prodüksiyona adayarak alternatif kariyerlerin de mümkün olduğunu gösteren hilal polat (bkz: https://tiyatrolar.com.tr/hilal-polat) ve
  utku kara (bkz: https://tiyatrolar.com.tr/utku-kara), fatma zehra durgut ile beraber, olası “işler” adıyla bu kez oyunun hem tasarımını yapmış hem de yönetmişler.

  oyun, hera, afrodit ve athena’nın günümüzde gerçekleştirdikleri bir yarışmadan ibaret ve yarışma boyunca tanrıçaların birbirleriyle atıştıkları, yunan mitolojisindeki üç güzeller masalının`:http://yunanmitolojisi.blogspot.com/…-yarimasi.html` tanrıçaların durumunun ve masalın yeniden parodi biçiminde ele alınarak hikayeleştirildiği basit/eğlenceli bir yapı üzerine kurulmuş. metin ve sahne düzeninin oyunu nitelikli bir prodüksiyon yapma noktasında önemli bir katkısı olmasa da, beden kuklalarının tasarımı ile oynatıcıların performansı altın elma’yı tiyatro açısından karakteristik ve özel yapmaya yetmiş.

  oynatıcıların kuklalar vasıtasıyla birbirleri ile kurdukları keyifli iletişim sayesinde tanrıçalar henüz konuşmaya başlamadan bile oyundan zevk alarak ayrılacağınızı hissediyorsunuz. kuklaların güçlü ve komik ifadeleri, hikayenin zayıf bölümlerinin ve can sıkıcı olabilecek şakaların işlemesini sağlamış.

  ben tiyatroda ciddiyet severim, sanatta cıvıklığa tahammül edemem diyen içi geçiklere göre olmadığını hatırlatır, hürmetlerimi sunarım.
 • hem orijinal hem de çok eğlenceli bir kukla oyunu. üzerine çokça düşünülmüş ve emek verilmiş. herkesin izlemesini tavsiye ederim.

  --- spoiler ---

  oyun; afrodit, athena ve hera’nın ev sohbeti kıvamında ilerliyor. afrodit’in hep ‘en güzel benim’ havalarında olması, athena’nın onu yermesi, hera’nın unutkan olması oyunun temel konusunu oluşturuyor diyebilirim. oyun boyunca yer yer afrodit ve athena’nın seyirci ile etkileşime geçmesi de oyunu farklı kılmış. ayrıca kuklaları da kullanarak bu kadar güzel bir iş çıkarılması da cabası.

  --- spoiler ---

  puanım: 10/10