şükela:  tümü | bugün
 • selda, barış manço , erkin koray gibi 70'ler türk psych rock müziğinden, türkülerin batı enstrumanlarıyla yorumlanmasından vs. etkilenen hollandalı gençler , gaza gelip 2 türk bulup bir grup kurmuşlar. detaylı bilgi için

  velhasıl kelam günümüzde avrupada festivalden festivale koşup, 70'ler türk müziğiyle ve bazı kendi aranjmanlarıyla milleti coşturan hollandalı bir grup. başarılar diliyorum.

  edit: nisan 2018 gibi yeni albümleri çıkacak olan, 2017'deki başarılarının ardından 2018'de de tam gaz devam eden grup.

  edit 2: kexp performansları, (bkz: kexp)
 • gün itibari ile keşfettiğim çok tatlı şarkıları olan grup. (bkz: gökçe kılınçer)'den beri böylesine keyifli dinlediğim bir grup olmamıştı.

  şarkılarını da şöyle bırakmadan olmaz; goca dünya

  şöyle de canlı performanslarını bırakalım; live on kexp

  umarım istanbul'a gelmeyi de düşünürler.
 • kapıcılar kralı, çöpçüler kralı izleme isteği uyandıran yahsi mi yahsi grup.
 • bir şekilde keşfettiğim, ama nereden duyduğumu dahi çıkaramadığım grup. spotify'da 2 eserleri var, sevdim.
  (bkz: goca dünya)
  (bkz: kırşehir'in gülleri)

  ekşi sözlük scout ekibi bildirdi.
 • hollanda'da kurulmuş, bünyesinde 2 türk'ü de barından mis gibi grup!

  geçtiğimiz cumartesi ülkemizde verdiği garaj konseri, kesinlikle son zamanlarda izlediğim en temiz, en keyifli konserlerin başında geliyor. kendinizi kah bir yeşilçam filmi çekimlerinde, kah bir düğün salonunda hissediyorsunuz. mutlu ediyorlar lan insanı mutlu!

  http://www.birbabaindie.com/?p=16467
 • fransa'nin en prestijli muzik festivallerinden biri olan transmusicales'de çalacak olan gruptur. fransa'da yeni gelisen 70'ler turk psyche muzigi hayranlarinin ilgisini çekmeyi basarmistir. supersiniz dostlar.
 • 70'li yılların sound'uyla harika cover yapan hollandalı grup.

  https://www.youtube.com/…continue=298&v=m7axh7hoz88
 • öhöm ! yapilan son istatiksel arastirmalara gore bir haftada insanin bir hafta icerisinde en verimli olarak freetime yapabilecegi sali gunu saat 15:00'den sonraymis. dusundumde evet yaa diger gunlerden bagimsiz cool cool takiliyo sali her gunun bir adi bir stresi bir sevinci var sali haric.
 • kozmonotosman'ın, hey dougles'ın popüler olduğu bir dönemde altın gün hak ettiği değeri pek görmüyor gibi. 70lerin kalitesiyle bugün yeniden müzik yapıyorlar özellikle koca dünya düzenlemesi müthiş.

  canlı performansları da harika.

  live on kexp

  1,5 yıl sonra gelen edit: hak ettiği değeri görmüyor demiştim lakin henüz keşfedilmemişti o zamanlar, şimdi baya baya biliniyor. festivallere geliyor. altın gün, eylül'de nilüfer müzik festivalinde.
 • 2 elemanı dışında geri kalan üyeleri jacco gardner'ın grubunda çalan hollandadılardan oluşan bir proje.

  sound falan genel olarak yıkılıyor, ülkemiz alternatif diyarlarında "aşırı orjinal" olmaya kasıp da bu sound'un çeyreğini albüme yansıtamayan üzücü isimler varken bu arkadaşları duymak ilaç gibi geldi. ayrıca çoğu başarılı proje gibi bu da özünde "yabancı" bir proje ve artık bu durumun şaşırılmayacak bir şey olması da ayrı bir dram. (projeye hayat veren grubun bassçısı jasper verhulst'muş)

  bu gavurlar ne iş yaparsa yapsın işlerine aşırı saygılı ve çalışkan. bizim türkiye'deki lokal rock starlarımız gibi tembel ve müzikten çok poz vermelerle, afra tafralarla uğraşan tipler değil belli. e hal böyleyken doğal olarak sonuç da güzel oluyor . biz de burada müzeyyen senar tribinde rakı kadehi çevirip kendini rock star sanan ve ilginç olduğuna gönülden inananlarla, youtube'dan indirdiği 70'ler turkish psychedelic şarkılarının altına vengeance davul loop'ları döşeyip para kazanan dallamalarla (eline geçen ikinci el plağı satmadan önce "arşivcilik" güdüsüyle bilgisayara kaydedip youtube'a yükleyen sahaf abilerimizin emeğinin 10'da birini sarfetmemeleri ne acıdır) falan çürüyüp gidiyoruz işte. müstehak bu millete.
hesabın var mı? giriş yap