şükela:  tümü | bugün soru sor
 • altına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların güvenli bir şekilde altın alıp satmasını sağlayan vadeli yada vadesiz seçenekleri bulunan bir hesap türüdür.
 • bugün bir gazetede (sanırım milliyet) bütün bankaların temsilcileri altını övüyordu. ne oluyor amına koyayım diye düşünürken,(normalde altınla banka düşmandırlar) meğer çakalların üşüşme sebebi bu hesaptan pay alma çabasıymış.

  vatandaştan altınlarını toplayıp, değerine hesap açıyorlarmış. altın yükselirse hesabında doğal olarak artıyormuş. başta güzel geliyor. altının garantide, hem de aynı kazancı alıyorsun. bu bir süre böyle gidecek. nasıl ücretsiz kredi kartı, mevduat hesabı dağıtıp şimdi bayıltıyorlarsa, çok yakın bir gelecekte milletin altınından nasıl nemalandıklarını, nasıl ortak bir ücretlendirme yapacaklarını merak ediyorum.

  altını koşarak bankaya götürenlerin nasıl ağladığına yakında hep beraber şahit olacağız. bu burada dursun..
 • artık hemen hemen tüm mevduat bankalarında olan sistem. yastık altı altınlarının bankacılık sistemine, doğal olarak ekonomiye kazandırılması. aslında amaç mantıklı. fakat bizim toplum malesef bunun nasıl kullanılacağını bilmiyor, sorun orda.

  evinde tutacağın, ya da almayı düşündüğün fiziksel altını kaydi olarak hesapta tutuyorsan eyvallah. ama insanımız sanki kuyumcuymuş gibi her gün alıp satmaya başladı bile şimdiden. bankalar da oturdukları yerden kesiyor marjlarını güzel güzel.

  altın 200 lira olacak !!11!!! haberlerinden sonra gidip büyün parasıyla 5 gram altın alan adam, ay sonu geldiğinde kredi kartının minumumunu ödemek için gidip bozuyor altın(!)cıklarını. sonuç, zarar.

  sözün özü, akıllı kullanmak lazım.
 • kuyumcudan altın almak istemeyenler için, gram olarak altın anlık alıp satmak isteyenler için süper bir sistem, bir çok banka altın hesabı imkanı sunuyor, siz sadece banka sitesinden, hesabınızdaki para ya da kredi kartınız ile gram altın alarak satabiliyorsunuz, akşam 17.00 sonrası işlem yapılmaması önemlidir çünkü fiyat aralığı açılır ve zarar edersiniz.
 • ufak tefek birikim yapmak için açmayı düşündüğüm hesap.

  yalnız aklımı kurcalayan bazı noktalar var. öncelikle hangi banka bu işte en az şekilde tırtıklar beni? çok büyük kayıplar falan yaşar mıyım?
 • akbank'ta herhangi bir ücret ödemeden kullandığım hesap. piyasa saatleri içerisinde alım-satım yapmaya özen gösterin aman.
 • kuveyttürk bankasından anneme açtırdığım hesap.
  2014 yılının ocak ayında 212,86 gr altın karşılığında yaklaşık 21700 tl ödeyerek hesabı açtırdık. 97 tl/gr oluyordu. bugün annem gidip bozmaya karar veriyor ve bugün altının piyasa fiyatı 120,92 gr. biz 25740 tl almayı beklerken anneme dalga geçer gibi 19000 tl vermişler annem evladım yanlış olmasın dediğinde de teyzecim hesap bu diyip göndermişler.
  demek ki altın artmamış da fiyatı düşmüş olsaydı kuveyttürk bankasına bozdurmaya gittiğimizde donu da orada bırakıp geri gelecektik.
  bu durumun matığını bilen anlayan varsa yeşillendirsin şahsen ben hiçbir şey anlamadım.
  nacizane tavsiyem altın hesabı açtırmayın sikiyorlar.
 • karlı mı değil mi bir türlü çözülemeyen.

  hazır herkes piyasaları izliyorken bilgisi olan beni bir yeşillendirse çok tatlış olur.
 • alış ve satışı mesai saatleri içinde yapılmalıdır. yoksa zarar edersiniz.