şükela:  tümü | bugün
  • herhangi bir objenin som altindan yapilmasinin maliyetli veya sakincali olmasi durumunde etrafinin altin bir tabakayla kaplanma aktivitesi.*
    (bkz: altin kaplama dis)
    (bkz: altin suyuna batirilmis milletvekili rozeti)
  • elektrik akımının gücünden faydalanılarak altın tozunun çeşitli madenlere yapıştırılması aktivitesi`.`
  • elektriksel kontaktların oksitlenmemesi için kullanılan kaplama.
    dolmakalem uçlarının da rahat kayması ve estetiği için kullanılır.
  • bir projenin kapsamı* haricinde “jest amacıyla” bir ekstra sunarsanız, bu altın kaplama* olur.

tamamen işgüzarlıktır, uzak durmak gerekir.

ya gerçekten bir müşteri ihtiyacı ortaya çıkarsa; o zaman "jest yapmış" gibi göstermek yerine "değişiklik yönetimi" süreci işletilmelidir.

(bkz: gold plating)
    (bkz: change management)
    (bkz: project management institute)
  • aşkın nur yengi'nin 12.stüdyo albümünün çıkış şarkısı,şarkı şu an spofity'de yayında.ilk dinlemeye göre gayet hoş bi şarkı.albümden beklentim oldukça yüksek ayrıca.
  • aşkın nur yengi'nin aşk'tan olsa gerek isimli ep'sinden çıkan ilk single. şu piyasada yetenekli olup kendi şarkılarını yazamayan, üstüne bir de iyi repertuarın kokusunu alamayan maalesef kaybolup gidiyor. aşkın nur yengi de bu örneklerden biri.
    sertab erener'in post-sertab dönemi*nden esinlenip soner sarıkabadayı ve bilumum ana akım ismi bir araya toplamış. çünkü hit yakalamanın, yeniden popüler olmanın yolu buradan geçiyor sanıyor. ama kazın ayağı öyle değil. yorumcu vardır en büyük prodüktörlerin gölgesinde kalır, yorumcu vardır prodüktörü parlatır. misal; hande yener'in alper narman ve fettah can'a şöhret kapılarını açması, demet akalın'ın ersay üner'i yoktan var etmesi gibi.
    çıkış şarkısına bakılırsa yine tutmayacak ve kendisinin "günümüzde hayat çok hızlı. müzik fast food. benim kaliteli müziğimin de değeri bilinmiyor" diye hayıflanacağı bir albüm olacak gibi görünüyor.
  • beş yıl sonra çıka çıka bu mu çıktı, gerek var mıydı dedirten yeni aşkın nur yengi şarkısı. çek babam çek'in bile kıramadığı, yıllardır aşkın nur yengi'den kesmediğim ümidi bu şarkı yok edecek gibi duruyor maalesef. sorun bu şarkının çek babam çek'ten kötü olması falan değil. her defasında ben öncelikle bir müzisyenim, büyük şarkıcıyım diyen aşkın nur yengi'nin, sözlerini destekleyecek şarkıları bulamamasında. hal böyleyken güzel sesi de şarkıları kurtarmaya yetmiyor artık. en azından ben dinlemiyorum, sesini böyle şarkılarda harcamasına tahammül edemiyorum.
  • sertab'ın söylediği soner sarıkabadayı şarkıları
    (bkz: bu böyle)
    (bkz: şiirin bir üstü)
    (bkz: koparılan çiçekler)
    (bkz: açık adres)
    peki ya bu şarkı nedir? demet bile söylemez ..ahh aşkın ah :(
  • aşkın nur yengi'nin 11. stüdyo albümü aşktan olsa gerek'in çıkış şarkısı.

kanıma dokunuyor söylediklerin
    telafisi özürü kolayı zoru
    önemsizdir, geçelim onu

ara sıra oluyor bilmediklerim
    köşesi kenarı yanı yaralı hallerim
    değersiz, ben çözerim onu

ömrün son günü bile erken
    acelen neydi? durmadın az biraz
    taraf olmadım da sen giderken

devamlı canın acıyor senin
    bir daha kaderini sakın hesaplama
    zavallı bir yüreğin var senin
    içi acı dolu dışı altın kaplama
  • iki gündür loop'a aldığım şarkı. bağıra bağıra söyleyesi geliyor insanın. sözler pek iyi olmamakla birlikte 'ömrün son günü bile erken' lafını sevdim. düzenlemesi güzel. sade, yorucu değil. erdem kınay reise ait. gitmiş bu minimal electro arabesk tarz aşkın nur yengi'ye.

ne ses be. bi duman'ı, bi yankı'yı ne güzel söylermiş.