şükela:  tümü | bugün
 • nihat sırdar isimli pisboğaz gurme sayesinde tanıdığım lezzet. (kendisi hakkında twitter başlığına yazdığıdır, kızmayınız). şimdilerde tam zamanıymış, manda kaymağından yaptıkları lokumları ve kaymak dolması meşhur diyolla. kaymaklı lokum nefisti. akşama da umarım eve gelen kargodan çıkacak kaymak dolması tadılacak. o başlığa da ayrıca yazarım gari.

  sağ ol nihat sırdar, sağ ol altınay lokum.
 • kaymaklı lokumlarını yedikten sonra evde obafemi martins taklaları attığım über lokumcu. kralların lokumcusu ya da lokumcuların kralı demekte bir sakınca görmüyorum.
 • 6 nesildir afyonda lokum satan lokumcu diyorlar. dediklerine göre katkı maddesi ve glikoz sıfırmış. kaymaklı lokumu çok başarılı. fıstıklı kaymaklı ve cevizli kaymaklı lokumuda var efsanedir. ayrıca sattıkları manda kaymağı kahvaltının boyutunu değiştiriyor. umarım bozmadan devam ederler.
 • işbu entry had safhada müşteri memnuniyeti içerip asla reklam içermemektedir. tanımam etmem. beğenmediğimizi gömüyoruz bari beğendiğimizi de yükseltelim.

  hakikaten işine saygı duyan insanların çalıştığı lokumcu. az evvel elime ulaşan 1kg kaymaklı lokumu öyle bir özenle bana ulaştırdılar ki anlatamam. fakat anlatmaya çalışayım. 1kg lokum için 26 tl ödedim ama herhalde en az 10 lirası kargo ve ambalajlamadır. ayrıca seyahat dönüşü fabrika mağazasındanda aldığımda yine kg fiyatı 26’ydı. yani kargo ücretsiz. içine poşette bir buz kartuşu, onun üzerine alüminyum folyo malzemesinden baloncuklu koruma.(şu işimiz bitince patlattıklarımızdan) lokum 1.sınıf. afyon’dan ankara’ya ertesi gün teslim. param helal hoş olsun.
 • online mağazasındaki kargo sorununu çözmesi gereken firma. her defasında o kadar yüksek kargo ücreti vermemek için 150 tl lik lokum mu alalım? olmaz.
 • efsane lokumlar yapan afyon lokumcusu efenim. afyon ankara çevre yolu üstünde mağazaları olup kalabalığa şehir içi trafiğine girmeden tatlınızı alabilirsiniz. ayrıca kaymaklı ekmek kadayıfları da müthiş ikbale filan on basar. kesinlikle tavsiye ederim.
 • afyon'daki köfteci yusuf şubesi rezalet olan lokumcu. içeriye girip herhangi bir üründen 100 gram alma imkanın yok. pişkin pişkin "250 gram yaptım abiiiiiiim" diyen gevşek çalışanları var. ben 100 sayısını söyleyebiliyorsam, istesem 250'yi de telafuz edebilirim sanırım. kalabalık zamanlarda yaptıkları hep bu bence. bu şekilde yoldan geçenlere ne kakalarsak kar diye bakıyorlar heralde.
  (bkz: türk esnafından adam olmayacağı gerçeği)
 • yol kenarında bulunan tesisten kazık yemek istemiyorsanız 5 dk uzaklıktaki afyonkarahisar organize sanayi bölgesinde bulunan imalathanesinden direkt olarak satın alabilirsiniz. genel olarak temiz sayılır, çalışanların hepsi önlüklü, boneli. fakat hiçbirisi eldiven kullanmıyor. iç malzemeyi koymadan önce sürülen margarini bari elle tutmasalar daha iyi olurdu.

  imalathanesi burada bulunuyor. lokumun kilosu 30 tl
  https://goo.gl/maps/mxps8fcfsax9zrsj8
 • afyonkarahisarlı bir şeker imalatacısı olan salih efendi'nin kurduğu işi markalaştırarak yayma stratejisiyle ilerleyen ve sultan manda kaymaklı lokumu gerçekten denemeye değer olan tatlı firması. yurt dışından misafir geldiğinde türk tatlılarıyla etkilenmelerini garanti altına almak için sipariş verdiğim üç tatlıcının lokum ayağı olma şerefi kendilerine aittir. (diğerleri çanakkale ve gaziantepte)
 • az önce bir müşterinin ikramı ile kaymaklı lokumundan yedim. ben ki tatlı düşkünü değilimdir ama, aman allah'ım bu nasıl bir lezzet!!! aklım çıktı resmen. buradan sipariş vermemek için kendimi zor tutuyorum şimdi. :(