• nane limonunun sadece kokusu, tıkalı burnu ve genzi öyle bir açar ki otrivine diz çöker tövbe ister, deniz suyu biat eder. mekanlarda içilip tadına doyum olmayan kivi, karadut ve muz tozu da bu firmaya aittir.
  • nefis toz içecekleri olan bir marka. hepsini denemeye çalışıyorum. muz ve kivi şu an favorim. ayrıca nane limonu grip konusunda bildiğin ilaç. resmen nefes almakta zorlandığım burun deliklerime bayram yaşattı.

kahve ve çay grubunda da ürünleri varmış yeni keşfettim.
  • bu markanın nane limonlu toz içeceğini aldım dün, evde hastalanmayan sadece ben kaldım ama benim de hasta olmam yakındır diyerek önceden bi önlem almak istedim. nanesi o kadar keskin ki vikisli deseler inanırım. kokladıkça burnum açılıyor, otrivine diz çöker tövbe ister.

diğer çeşitlerini de denemek istiyorum bu markanın, yeni bir dönem başlıyor...
  • nane limon aromalı toz içeceğinin bırak türkiye'yi dünyada muadili yoktur diye düşünüyorum. birisinin önüne organik diye koy, toz deme ihtimali yok. zaten üstte de bahsetmişler. vicks gibi bir şey.
  • az bilinen, kaliteli, müdavimi olduğum kahve markası.

bursa'da uzun çarşıda tuz pazarı civarında, kolayca gözden kaçacak ufacık bir dükkanı var (çantacının yanında). mütevazı bir yer. 1940'tan beri oradalarmış, nesilden nesile aktarılmış iş. zaman içinde çağa uyum sağlamışlar.

online satış da yaptıkları için adlarını yavaş yavaş duyuruyorlar. geçen iş yerinde bir arkadaşta gördüm hazır türk kahvelerinden, dükkanının 20 dakikalık uzaklıkta olduğundan haberi bile yoktu.

beni şaşkına çeviren şey nescafe gibi yapılan hazır türk kahvelerinin bile güzel olması oldu.

eleştirmeden de olmaz: bir de atom çayını denedim, o güzel değildi.

kahvelerin sonuna kadar arkasındayım.
  • bugün internette denk gelip merak ettiğim, hakkında pek bir şey bilmediğim bir kahve satıcısı. asıl alanları kahve değil de içecek tozu**galiba. ama bir e-alışveriş sitesinde gold stone diye (sanırım kendi markaları) kenya filtre kahve sattıklarını gördüm. sipariş verip deneyeceğim. ambalajları*güzel görünüyor. denedikten sonra editleyeceğim bu yazıyı. umarım güzel bir rastlantı olmuştur da beğenirim kahvelerini.*

edit: tadı ve kokusu çok hoş, artık kahvemi buradan almayı düşünüyorum. şu an elimde kenya var, etiyopya ve honduras'ı da denemeyi düşünüyorum. ve ayrıca kahvenin yanında iki tane lokum da yollamışlar. kalitesi falan bir yana, güzel bir jest olmuş.
  • kivi çayı arayışına düştüğümde hakkında yazılan olumlu yorumları okuyup gaza gelerek yanında nane limon aromalı içeceğini de aldığım içecek tozu markası. uzun süredir kullanmak aklıma gelmemişti. iki gündür burun akıntısı ve hapşırık karışımı bir durum yaşıyorum ve az önce mutfakta gözüme çarptı. paketi açarken hafif bir mentol kokusu burnuma geldi ama... sıcak su ile karıştırıp yaptığım çayı deneyecekken bardağa yaklaştım ve içemeden geri çekildim. beynime kadar hissettim resmen ferahlığı hahhaa. çok iyi laaan. birkaç kere daha çektim iyice açıldı burnum.
  • türkiye de yıllardır kahvehane lerde demirbaş niyetine kullanılan içecek tozu markası, herhangi bir kahvede içtiğiniz orolet, kivi, kuşburnu, çözünebilir kahve vs yüzde 95 ihtimalle altıncezve markasına aittir, babam kahve işletirken, bundan yaklaşık yirmi sene evvel, sektörde liderdi şuan görüyorum ki ürün yelpazelerini vs genişletmişler güzel olmuş.

ürünlerinin tası cidden güzeldir ancak bana şeker oranları fazla geliyor, dolayısıyla kalorileride. kendilerine tavsiyem daha az kalorili şeker alternatiflerine yönelmeleri.
hesabın var mı? giriş yap