şükela:  tümü | bugün
 • izmir ilinin urla ilcesine bagli, yagcilar koyu ile demirciler koyune cok yakin, inanilmaz guzel bir koy'a yapilmis, mukemmel site. yaklasik 100-150 evden olusur, denizinin suyu cok soguktur, insanlari super kafadir. gencligimin yazlarinin buyuk bir kismini burada gecirmis, o cakil tasli yollarinda motorumla siteye ve daha cok da kendime kan kusturmusumdur. gencliginin en buyuk eglencesi gozleme yemek, sahilde kart oynamak, geceleri birilerinde bulusup icmek/film izlemek, ve ebedi geyikler yapmaktir.
 • balik avlanmasi imkansiz bir koya ve inanılmaz soguk ve tuzlu bir denize sahip yazlik site. gittikce bozulmaktadir. cumartesi pazar günleri adım atacak yer kalmaz.
 • bilimum gündelikçinin tatil ve mangal mekanı haline gelmiş site. bir sene öncesine kadar sadece haftasonları mobiletli genclerin ve içerisinde 500 kişi olan 1985 model renaultların saldırısına uğrarken şimdilerde bütün güzellikleri keşvedilmiş, ve haftaiçleri de bu tür vatandaşlarımız tarafından işgal edilmektedir. giderek bozulmakta olduğu gerçeği malesef burada yaşayan sakinlerin en büyük endişesidir. zaten kim kaldı eskilerden be yahu...
 • aynı zamanda manisa'nın selendi ilçesine bağlı bir köy.
 • ankara'da altındağ belediyesi'ne bağlı, bir tarafı blok apartman inşaatları, bir tarafı gecekondu mahallesi (o kısım köye daha çok benziyor) ve ufukta otobanla çevrili yapay köy. vadi üzerine kurulu, uzun bir asma köprüsü bile var ki en iyi manzarası o bence. ankara'da haftasonu biraz değişiklik ve yeşillik görmek isteyenlere; apartmanda büyüttükleri çocuklarına iki hayvan, bir saban, belki bir de traktör göstermek isteyenlere ve tabii biraz ağaçlı, biraz su kenarı ve uzaktan yel değirmeni manzaralı sosyal medya fotoğraflarım olsun diyenlere tavsiyemdir; sahte ama yine de hoş olmuş. ankara'da gezecek farklı bir yer, görülmeye değer.

  bu köyde de taş değirmenler, kara fırın, demirci atölyesi ve köy kahvesi var bütün köylerde olduğu gibi. bir de doğal ürünler bakkalı var, altınköyde yetişen ürünleri satıyorlar ama her zaman malzeme bol değil sanırım, şanslı olmanız gerek, ben gittiğimde çok boştu.

  köy evlerinin bazıları restoran ve cafemsi hizmet veriyor. kahvaltı için incek'in yol kenarlarına bir alternatif. bulunduğu çevre itibariyle farkı ramazan dolayısıyla kapatmış olabilecekleri, bu ara sadece iftar odaklı çalışıyor olabilirler tahminimce. gitmeden önce öğrenmenizi tavsiye ederim. bence yemek konusunda pek başarılı değiller ve acayip pahalılar ama fazla seçenek yok. zamanla iyileşir diye umuyorum.

  ankara'da yapılabilecek şeyler sandığımızdan daha çok; tabii küçük şeylerle mutlu olmayı biliyorsanız.*
 • ankara' da olanı 500 dönüm üzerine karadenizdeki 'çantı' evlerin taşınması ile kurulmuş bence başarılı gayet güzel köy. içinde hayvanlar serbest dolaşıyor, sevebiliyorsunuz.
  ayrıntılı bilgi için [http://www.altinkoy.tc/ http://www.altinkoy.tc/].
 • yanınızda şemsiye, varsa açılır-kapanır sandalyelerden götürmenizi tavsiye ettiğim urla`ya bağlı güzel koy. sahildeki şezlonglar site sahiplerinin, kiralayamıyorsunuz. beach clup`ta ise kişi başı 50 tl ye şezlong kullanabiliyorsunuz (max. 20 tl olmalı). bu zihniyettekilere para kazandırmayınız efenim.
 • şurada (bkz: #55791521) bahsedilen tesis için:
  (bkz: altınköy açık hava müzesi)
 • urla'ya bağlı koy. gözlem ve deneyimlerimi paylaşmak isterim.

  - yola nereden çıktığınıza bağlı olarak, buraya giden yol sürekli daralıyor. geniş 1 geliş 1 gidiş yol önce dar 1 geliş 1 gidişe düşüyor, ardından iki aracın yol kenarına sıfır gideceği hale bürünüyor. yemyeşil kalabalık ağaçların arasından keyifli bir ulaşım sağlıyorsunuz.

  - aslen yazlık site gibi bir yer var. oradaki insanları rahatsız etmemeye özen göstermek gerektiğini düşünüyorum. çünkü bu mevki çevre köy ve kasabaların bir nebze uzağında kalıyor. insanlar öyle bir yerden evi huzur ve kafa dinlemek için almış olmalı diye düşünüyorum. isteklerine saygı göstermeliyiz.

  - evet konum biraz dışarıda ancak varmadan biraz önce altınköy market gibi bir market mevcut. kocaman bir yön tabelası asmışlar. ben gitmedim ama yeterli ve çeşitli yiyecek içeceğin olduğunu varsayıyorum.

  - geliş gidiş yolları bitirdikten sonra yalnızca geliş veya gidişe müsaade eden yola varılıyor. biraz ilerledikten sorna sağlı sollu geniş park yerleri var. ücretsiz.

  - evet bir tesis var. haftaiçi 40, haftasonu 50 liraya şezlong, duş, wc sağlıyorlar. tesisten yararlanmak istemezseniz wc 3 lira. yiyecek imkanı olabilir. tesis plajın bittiği yerde çimlik alana kurulmuş. dandik müzik çalıyordu. plaj tarafında duş gördüm, tesisten yararlanmadan duş kullanmak isterseniz ücretsiz olabilir ama gidip görmediğim ve denemediğim için kesin konuşamıyorum.

  - plaj geniş. haliyle kalabalık. kenarlara giderseniz çocuk bağrışmalarından uzaklaşabiliyorsunuz. bunu özellikle söylüyorum çünkü bazı plajlarda ne kadar uzağa gitseniz de o bağrışmaları yanı başınızda hissedebiliyorsunuz.

  - ben gittiğimde denizde birkaç minnak tekne vardı ama boştu. kiralık tekneyle bangır bangır müzik dinleyenler bu koya gelmiyor olabilir.

  - kumsalda dikili şemsiye ve şezlonglar var. site sakinlerine ait olduğu söylenen eşyalar bunlar sanırım. kendilerine saygı gösterip bunlara kurulmamak iyi olur.

  - gölgelik alan yok. şemsiye veya tente götürmeyi ihmal etmeyin, sıcaktan yamulursunuz. o halde de oradan geri dönemezsiniz.

  - koyun sol tarafında yürüyüşe elverişli yol var. kesinlikle yürüyün. en ileri kayalara kadar gidin. manzara çok güzel.

  - çadır kuranlar vardı. bu mevkide güneş denizden batmadığı için kusursuz manzaraya erişilmiyor ama bu işleri sevenler çadır atabilir.

  - birkaç mangalcı ekip vardı. denizin dibine girip tüm koyu mahvetmiyorlardı. açlığımızı tetiklemeleri dışında zararları olduğunu düşünmüyorum. kendi işine gücüne bakan, hanzo hareketler yapmayan insanlardı. yine de mangalcılarla kesinlikle karşılaşmak istemiyorsanız ya gitmemelisiniz, ya da biraz erken ayrılmalısınız. orada o mangal muhakkak yakılır.

  - plajda koça çöp kutuları var. çöp, cam gibi ayırmışlar. çok güzel düşünce. gittiğimizde bu uygulamadan muhakkak yararlanalım :) genel olarak gelenlerin faydalandığını gördüm, kumsal kalabalık olmasına rağmen temizdi diyebilirim.

  - gelelim en önemli noktaya! deniz çarşaf. dalgalı oluyor mu bilmiyorum ama burada dalga beklemem. koyda sağlı sollu kayalıklar var. denizdeki kayaların üstü çiçek bağlamış. ancak çiçekler kayadan kopup tüm denizde yüzmüyor. keza yosun da görmedim. giriş 1-2 metre çok küçük taşlarla dolu, ardından kum. su seviyesi belli dereceye kadar çabuk derinleşiyor, ancak belli bir mesafe o seviyede devam ediyor. dolayısıyla benim değerlendirmemde su sığ. su temiz ve güzel. bana biraz tuzlu geldi. internette soğuk olduğundan bahsedilmiş ama bence soğuk değildi. düşük seviyede serin diyebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap