şükela:  tümü | bugün
 • izmir ilinin urla ilcesine bagli, yagcilar koyu ile demirciler koyune cok yakin, inanilmaz guzel bir koy'a yapilmis, mukemmel site. yaklasik 100-150 evden olusur, denizinin suyu cok soguktur, insanlari super kafadir. gencligimin yazlarinin buyuk bir kismini burada gecirmis, o cakil tasli yollarinda motorumla siteye ve daha cok da kendime kan kusturmusumdur. gencliginin en buyuk eglencesi gozleme yemek, sahilde kart oynamak, geceleri birilerinde bulusup icmek/film izlemek, ve ebedi geyikler yapmaktir.
 • balik avlanmasi imkansiz bir koya ve inanılmaz soguk ve tuzlu bir denize sahip yazlik site. gittikce bozulmaktadir. cumartesi pazar günleri adım atacak yer kalmaz.
 • bilimum gündelikçinin tatil ve mangal mekanı haline gelmiş site. bir sene öncesine kadar sadece haftasonları mobiletli genclerin ve içerisinde 500 kişi olan 1985 model renaultların saldırısına uğrarken şimdilerde bütün güzellikleri keşvedilmiş, ve haftaiçleri de bu tür vatandaşlarımız tarafından işgal edilmektedir. giderek bozulmakta olduğu gerçeği malesef burada yaşayan sakinlerin en büyük endişesidir. zaten kim kaldı eskilerden be yahu...
 • ankara'da altındağ belediyesi'ne bağlı, bir tarafı blok apartman inşaatları, bir tarafı gecekondu mahallesi (o kısım köye daha çok benziyor) ve ufukta otobanla çevrili yapay köy. vadi üzerine kurulu, uzun bir asma köprüsü bile var ki en iyi manzarası o bence. ankara'da haftasonu biraz değişiklik ve yeşillik görmek isteyenlere; apartmanda büyüttükleri çocuklarına iki hayvan, bir saban, belki bir de traktör göstermek isteyenlere ve tabii biraz ağaçlı, biraz su kenarı ve uzaktan yel değirmeni manzaralı sosyal medya fotoğraflarım olsun diyenlere tavsiyemdir; sahte ama yine de hoş olmuş. ankara'da gezecek farklı bir yer, görülmeye değer.

  bu köyde de taş değirmenler, kara fırın, demirci atölyesi ve köy kahvesi var bütün köylerde olduğu gibi. bir de doğal ürünler bakkalı var, altınköyde yetişen ürünleri satıyorlar ama her zaman malzeme bol değil sanırım, şanslı olmanız gerek, ben gittiğimde çok boştu.

  köy evlerinin bazıları restoran ve cafemsi hizmet veriyor. kahvaltı için incek'in yol kenarlarına bir alternatif. bulunduğu çevre itibariyle farkı ramazan dolayısıyla kapatmış olabilecekleri, bu ara sadece iftar odaklı çalışıyor olabilirler tahminimce. gitmeden önce öğrenmenizi tavsiye ederim. bence yemek konusunda pek başarılı değiller ve acayip pahalılar ama fazla seçenek yok. zamanla iyileşir diye umuyorum.

  ankara'da yapılabilecek şeyler sandığımızdan daha çok; tabii küçük şeylerle mutlu olmayı biliyorsanız.*
 • ankara' da olanı 500 dönüm üzerine karadenizdeki 'çantı' evlerin taşınması ile kurulmuş bence başarılı gayet güzel köy. içinde hayvanlar serbest dolaşıyor, sevebiliyorsunuz.
  ayrıntılı bilgi için [http://www.altinkoy.tc/ http://www.altinkoy.tc/].
 • aynı zamanda manisa'nın selendi ilçesine bağlı bir köy.
 • yanınızda şemsiye, varsa açılır-kapanır sandalyelerden götürmenizi tavsiye ettiğim urla`ya bağlı güzel koy. sahildeki şezlonglar site sahiplerinin, kiralayamıyorsunuz. beach clup`ta ise kişi başı 50 tl ye şezlong kullanabiliyorsunuz (max. 20 tl olmalı). bu zihniyettekilere para kazandırmayınız efenim.