şükela:  tümü | bugün
 • karsiyaka ' yi izmir ' in diger yerlerine baglayan cevre yolu... canakkale yonunden anadolu caddesiyle baslar, sirasiyla bahcelievler, naldoken, turan ve bayrakli ' dan gecer. saraphane ve sirkeli kavsaklariyla cesitli yonlere dagilir.
 • izmir ' in cogu yerinden karsiyaka ' ya giden araclar icin alternatifsiz bir yoldur. bunlara bir de canakkale yonunden izmir ' e gelen tum araclar, aliaga petrol rafinerisinden doguya yakit tasiyan tankerler, foca ' daki limanlardan hurda tasiyan kamyonlar gibi agir vasitalar eklenince tadindan yenmez bir trafik cikar ortaya.
 • ancak cigli veya karsiyaka'dan yola cikip trafige yakalanmak istemeyen cakal adam altinyol'dan yamanlar'in arkalarina gecip bayrakli'nin arkalarindan bornova-altindag guzergahina akip yesildere yoluyla kisa surede karabaglar gaziemir'e kadar gecebilme yetisine sahip olabilir.
 • izmirdeki gazci tayfanin mesken tuttugu yoldur. her daim yaninizdan gecip aklinizi alabilirler. dikkatli olmak gerekmektedir. trafigin sikisik oldugu saatlerde karsiyakadan bornova/alsancak istikametine dogru olan yoldan 1 serit karsiyakaya gidis olarak verilir. araclarin kafa kafaya girmemesine* dikkat etmek gerekir
 • yillar sonra isminin nerden geldigini anladigim, son donemlerde izmir'in alternatifi olmayan tek yolu olmasina ragmen, hala yogunlugu icin cozum bulunamamis yol. ismin anlamini, sehri tepeden gören yeni malikaneme tasininca farkettim;* "arabaların farlari yola altın akintisi izlenimi yaratiyor!" ozellikle gecenin bir yarisi, yari uykulu, su içmeye kalktip da yaşam sizin için yavaş akarken, ışık hüzmesi uzar da uzar, yeni ergitilmiş altın görmiş sanırsınız.
 • son birkaç yıldır her sabah saat 7-9, akşam 6 buçuk-8 buçuk arasında trafik işkencesi yaşatan alternatifsiz yol. trafik sıkışıklığını azaltmak için karşı yoldan açılan şerit trafik sıkışıklığını daha çok arttırmakta mıdır yoksa azaltmakta mıdır her sabah derin düşüncelere sevk eder beni. git-gel eskitemedi tüm izmirliler bu yolu.
 • bornova karsiyaka otoyolu ile yillardır beklenen alternatifi acilmis yol.
 • izmir sinirlari icerisinde saglam hiz yapilabilecek yolun adi..

  bu ismi almasinin sebebi [yani benim duydugum] bu yola aksam vakti az tepeden (az uzaktan, az karsidan) bakildigi takdirde yol isiklarinin ve gecen arabalarin sari isiklarinin altin renginde parildamasindan kaynaklaniyormus..

  bir de alsancak bornova hatti var hiz ve gonul rahatligi ile kaza yapilabilecek.. hizli ve ofkelilere duyrulur..
 • gezici radar ile hız denetimi yapılan yoldur. efsanenin aksine bayraklı üstgeçitte kamera yoktur. hız sınırı 70dir.
 • sabah akşam kaza görüntüleri yüzünden oldukça fazla kitlenen yoldur. 15 dakikalık yol 45 dakikaya çıkmaktadır. ayrıca kaza olmasa bile belli saatlerde aşırı yoğundur. bornova çevre yolu ne yazık ki yoğunluğu azaltmamıştır. altınyol genişletilmelidir. bu nüfusa bu yol yetmemektedir.