şükela:  tümü | bugün
 • kadıköyde bir tiyatro atölyesi.

  "dünyanın farklı bölgelerinde devletler her geçen gün daha fazla düşmanlık üretiyor. yok sayma, katliamlar, savaşlar… tüm bunların ortasındaki insanlar olarak kirlenmemek çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor. bizler de tarafımız ne olursa olsun bu savaşların birer öznesi haline geliyoruz.

  insan olmanın koşulları zorlaştıkça toplumda sığınacak adalar arıyoruz kendimize ve burada hayattan kopuk bir biçimde yaşamımızı sürdürüyoruz. günümüz bireyi her şeye gözünü, kulağını, aklını kapatabiliyor. hatta vicdanını susturmasını da çok iyi biliyor. hangi tarafta duracağımız sorusuna sıra geldiğinde bizlere çirkinliklerle dolu bir yaşam vaat ediyorlar, aklımızı ve duygularımızı ya yok ediyorlar ya da sınırlandırıyorlar.

  bütün bu karmaşa ve kafa karışıklığı ortasında bir umut ışığı yok mu? insanın yeniden “insan” olma edimlerini ortaya çıkaracak bir umut ışığı sanatın içinde var.

  insanın hayat ve dünya için taşıdığı sorumluluk bilinciyle bir araya gelen sanat üreticileri altkat sanat atölyesi’ni oluşturdular. merkezine tiyatro sanatını alan ama tüm gösteri sanatlarından beslenen bir yapı olarak doğdu altkat sanat. atölyelerin dışında gösteriler de bu mekanda gerçekleşecek. sanatsal çaba insan olmanın gereklerini yerine getirecek bir öğedir hiç kuşkusuz. altkat sanat’ta bu bilinçle hareket ederek, “insan”ı merkeze koyarak varlığını sürdürecektir."

  demişler.

  http://www.altkatsanat.com/
 • telefonla iletişime geçmenin amiral battı oynamaktan farksız olduğu atölye. ne zaman arasam deniz dalga.

  zannedersem bu durum eş-dost arasında butik kalmak istemeleri ya da çok ehli keyif olmalarıyla alakalı.
 • bugün ilk defa gittiğim butik tiyatro. genelde 1 saat süren az oyunculu oyunlar oynuyorlar. bugün de kırkbir isimli müge saut süs’ün tek başına oynadığı sembolizmi dibine kadar kullanan, bir distopik oyun sergilendi. açıkçası aşırı profosyonel castlarla, büyük bütçelerle hazırlanan şaşaalı oyunlardan çok daha fazla keyif aldım. bundan sonra daha sık ziyaret edeceğim.