şükela:  tümü | bugün soru sor
  • altvr.com resmi adresinden de ulaşabileceğiniz, sanal gerçeklik gözlükleri için yapılmış bir sosyal platform arayüzü. üye olduktan sonra kendinize bir avatar oluşturuyorsunuz, şimdilik halen gelişme aşamasında olmasından dolayı avatar seçenekleri oldukça sınırlı. sonra menüden seçebileceğiniz farklı sanal mekanlarda diğer kullanıcılarla tanışıp sohbet ederek arkadaş edinebiliyorsunuz. kendiniz bir oda dahi açabileceğiniz programda diğerleriyle beraber oyunlar oynayabilir yahut kenardan izleyebilirsiniz. şimdilik bir çok eksiği ve açığı olmasına karşın benzer uygulamalara karşın en kullanışlısı ve en kapsamlısı. ama en göze batan eksiği birini arkadaş olarak takibe aldığınızda herhangi birşey olmaması. menüden baktığınızda arkadaş listeniz hep boş görünüyor. şimdilik htcvive, oculus, samsung gear vr'ı desteklese de arayüzünü pc'nize indirerek bilgisayar aracılığıyla da gözlük olmadan kullanabilirsiniz.
    (bkz: sanal gerçeklik gözlüğü)
    (bkz: samsung gear vr)
    (bkz: htc vive)
  • az önce gearvr ile girip kendimi bilim kurguda bulduğum vr uygulaması. campfire odasında yaklaşık 15 kişi var ve 3-5 dk alışma, ortamı kavrama aşamasından sonra konuşanların arasına kaynayabilirsiniz. mirc'in ilk günleri gibi lan! resmen deli işi, resmen gelecek, resmen black mirror :)
  • yabancı dilini geliştirmek isteyen kişiler için harika bir vr uygulaması. çok cana yakın insanlar var. vr zaten bambaşka bir dünya. keşke herkes bilse bu güzelliği.