şükela:  tümü | bugün soru sor
 • likya yolu denince akla gelen ilk isimlerden olan altuğ şenel'in başlığının henüz açılmamasına mı şaşırayım, pek çok okuyucuyu bu kişiyle tanıştıracağıma mı sevineyim, ilginç duygular içerisindeyim sözlük.

  likyayolu.org likya yolu blog'unun yaratıcılarından, dünya tatlısı, yardımsever, ziyadesiyle sabırlı ve şükela bir insan altuğ abi! her kim ki bana likya yolu ile ilgili soru sorar, direkt altuğ abi'nin bloguna yönlendiririm, pirimiz odur zira. geçtiğimiz mayıs kapaklı'da bir yerlerde yolu kaybettim, yanımda gps de yok. aradım altuğ abi'yi, ya dedim, suyum bitti ve ben kavruluyorum şu an, çok yolum kaldı mı? etrafımdaki şeyleri anlattım sözlük, dağ bayır taş düzlük yokuş filan. resmen anladı ve yol tarif etti, ben şok. işte öyle bir iki ayaklı, sen düşün.

  pek çok yürüyüşçünün, pek çok potansiyel yürüyüşçünün, pek çok hayalperestin nazını çok çekti altuğ abi. konu ile alakalı en çok okunan bloglardan birini yazdı ve detaylı anlatımı, sempatik üslubu, samimiyeti ve bilgi şeffaflığı ile binlerce kişiye rehber oldu. şimdi bir kitabı çıktı altuğ abi'nin 'adım adım likya yolu'. elbette görür görmez satın aldım. dünya tatlısı bir not yazmış üstelik, nasıl mutlu oldum belli değil sözlük! kitap ile ilgili daha fazla bilgi için;

  (bkz: adım adım likya yolu)
 • "1976 yılında kocaeli'nde doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehirde; üniversite lisans ve yüsek lisans eğitimini istanbul teknik üniversitesi makina mühendisliği bölümünde tamamladı. anadolu üniversitesi acıköğretim fakültesi fotoğraf kameramanlik bölümünü okuyup, bu bölümden mezun oldu. halen istanbul ayvansaray üniversitesi turist rehberliği bölümünde öğrenim hayatına devam ederken özel sektörde çalişmaya devam ediyor.
  doğa ve yürüyüş deneyimlerini kişisel sayfasından adım adım paylaşırken, aylık yeryüzü dergisi magma'da da yürüyüş ve rota tecrübelerini yazıyor."
  (kaynak: adım adım likya yolu)

  onun deyimiyle 'kendi halinde bir vatandaş'.
  çok yaşa altuğ şenel! yolun hep açık olsun.