şükela:  tümü | bugün
1757 entry daha
  • takim resminde ben de gorememistim. bozuldugunu, caninin sıkıldigini dusundum. sonradan bir kac tane video izleyince en arkada kaldigini, tosic'e sarilmaya calistigini gordum. foto cekilirken kafasini egdigi icin yok gibi ama var.
  • öncelikle takım resim çekilirken yine geliyor daha ilk izlediğimde farkettim. buradan yok toplu çekime katılmadı trip atıyor diye boş algı oluşturmaya gerek yok. ama her halinden moralinin bozuk olduğu belli. ayrıca şenol hoca ne mesajı veriyormuş anlamadık.. daha iki hafta önce seni ipten aldı sonraki maçta alay eder gibi oyuna sokmayacaktı neredeyse ne meşajjı bu kardeş? amaç takıma kazandırmaksa akhisar maçında penaltıyı kullandırsaydınız ya adama karezma yerine hoca orada müdehale etseydi ya şenol hoca isteseydi çok güzel yapardı bunu.. penaltı sonrası dönen topu tamamlayabilirdi ama adamı bildiğin ürkek hale getirdiler öz güvenini biçtiler. bugün beşiktaş taraftarına sorsalar forvette cenk mi negredo mu oynasın diye cenkin şu formda haliyle bile negredo olsun daha baskın çıkabilir olmadı ikisi de sahada olsun diye sonuç çıkar.
  • ne yazık ki bazılarımızın futbol ve futbolcudan hiç anlamadığını gösteren, turnusol özelliği olan forvet oyuncusu.

biz bunları 6-8 ay önce de tolgay arslan için de görüyorduk. kıyaslanmaz ama belli şartlar altında kıyaslanacaksa tolgay, oğuzhan'dan 3 gömlek üstün diyorduk. başıma bir şey gelmeyecekse türkiye'nin ligdeki en yetenekli futbolcusu diyorduk da dalga geçiliyorduk.

negredo'ya gelirsek, cenk'den daha iyi bir forvet ama şu anda oynasa cenk kadar katkı veremez ne yazık ki. şartlar oluşunca, belki cenk gidince ya da sakatlanınca (allah korusun) formayı alacak ve beşiktaş taraftarını çok şaşırtacak. adam bugün düzenli oynamaya başlasa yıl sonuna kadar en az 17 lig golü atar.
  • süper ligde daha fazla forma şansı verilmesi gereken. zira önümüzde uzun bir yarış var. cenk'i desteklemesi gerekiyor.

sezon başında bu haliyle beşiktaş'ı tek başına mario gomez gibi sırtlayamacağını belirtmiştim. ve ardından da umarım cenk tosun efsane bi sezon geçirir yoksa işimiz zor diye eklemiştim.
  • cenk tosun bu sene +20 m yüroya satılınca, seneye şenol hocanın ellerinde takımın as forveti olacak el matador.
  • adamın ilk 11 çıktığı hiç bir maçı kazanamamışız sadece karabük maçından çıktıktan sonra galip gelmişiz.
  • geçen sene aboubakar için çok iyi forvet, gol atamadığına bakmayın, insallah uzun zamanlı almışızdır yoksa çok arayacağız, çölde vaha gibi bir adam, hem adam eksiltiyor, hem güçlü, hem hızlı, hem de teknik derken arkadaşlarım benimle dalga geçer; bu mu lan çok iyi, daha topa vurmayı bilmiyor, bitirici olmayan adamdan forvet mi olur diyorlardı.

şimdi de aynı şeyi negredo için söylüyorum. bu adam kocaman bir balondur ! miadı dolmuştur. beşiktaş'ın elinde patlamış bir fiyaskodur. umarım bu sene sonunda çin'e, katar'a ya da bir başka kulübe aldığımız paraya satabiliriz. tek temennim budur.

keşke babacar, gignac ya da en azından jackson martinez'i alsaydık ya yardırırdı muhtemelen...

len eto'o bile olurdu bee...

bir zamanlar çılgın atmış fakat sonradan duraklama ve gerileme evresine girerek bitik hale düşmüş top tepici.
  • porto maçı bittiğinde şenol güneş ilk ona gitti tebrik ve kutlamaya. üzgün olduğunu fark etmiş olduğunu düşündüm, daha çok teselli ediyor gibi bir hava doğdu. ve sonra sahaya giren teknik ekipten kenardaki oyunculardan çoğu ona doğru seyirtti, tebrik ve teselli bir arada. o ise sarılanlara, çak yapanlara gönülsüzce karşılık vererek tünele doğru yürüyordu. bütün takım bir araya geliyordu üçlü için, o soyunma odasına gidiyordu. gerçekten çok üzüldüm.

üzüldüm çünkü akhisar maçında bana sorarsanız klasına yakışır bir oyun çıkarmıştı. penaltıda topu elinden alan korejma'ya sinirlenmek yerine motive olup atış anında ok gibi fırladı, tahmin ettiği gibi top kaleciden döndü ama fazla hızlı fırlamıştı :) hatta belki fırlamasa korejma rahat bir vuruşla tamamlayacaktı topu.

aynı maçta ceza yayında ve ceza alanı içinde iki kere topla buluşturabildiler ikisinde de bu zor topları asist yaptı. biri penaltı oldu birini lens kaçırdı. bunun dışında oyundan çıkmasını gerektirecek yorgunluk performans düşüklüğü falan yokken kenarı alındı.

ben açıkçası porto maçında talişka'yı değil onu 11'de beklerdim. gamsız değnek, gol (bir de maçın başında attığı iki hücum pası) dışında takımı 10 kişi oynattı, alanında bir tek kişiden top alamadı, rakip eksiltemedi, pres yapmadı. yalandan dolandı durdu. cl'deki golcülüğünü önemseyebilirsiniz, bazı arkadaşlar e ama golünü attı diyor. negredo o golü atamaz mıydı?

kenardan bizim gördüklerimizi o da gördü, şenol güneş de. hocanın teselli çabasını buna yoruyorum. aman bu adamı büyük alçakgönüllülükle çabalarken kaybetmeyelim. klas bir oyuncu. takımın randımanlı oynayabilmesi için (takım ceza rakip ceza yayının ilerisinde yok. o hizada korejmaya top atıp orta beklemekten başka. talişka'nın da, oğuzhan'ın da, tolgay'ın da oynamayı başaramadığı 10 numara pozisyonunda bal gibi oynar bu adam. en azından o bölgeye atılan hava topları heba olmaz, pres yapıp en az üç beş topa basar, e adam golcü ve pasör oraları biraz canlandırır. artık firikikleri de korejma gönül rahatlığı ile atar zaten değnek'e çok bırakası yok.

özel bir oyuncu olduğunu düşündüğüm lens'e de kredi açılması gerektiğini düşünüyorum ama bu adam lens gamsızlığını taşımayan artık bir şekilde oynamak için varını yoğunu ortaya koyan biri. böyle oynayan bir talişka için harcanmasın.
  • akhisar maçında penaltıyı atması doğru olmazdı diye düşünüyorum. zira kaçırsa ve maç aynı skorla bitse çok büyük bir baskı oluşacaktı, buralar entry dolacaktı.

penaltıyı tamamlamaya gittiğinde de topun kendi etrafinda büyük bir hızla dönmesi yüzünden kaçırdı golü. talihsizlikti.

içerideki bir kaç maçta talisca yerine negredo ile başlasak ben daha güzel bir futbol izleyebiliriz diye düşünüyorum. pas oyununa da orta sahaya da en az talisca kadar destek olabilir. kenardan gelen ortalara da talisca kadar iyi vurur diye düşünüyorum.

üst üste 5-6 maç 90 dakikaya yakın oynadıktan sonra asıl notunu verebiliriz. yalnız onun için değil tüm futbolcular için geçerli bu.