şükela:  tümü | bugün
841 entry daha
 • (bkz: #70702541)

  hakkında şu entry'i girdik diye epey eksilendiğimiz oyuncu.

  amk bugün yaptığı servisi nusret yapamaz
 • talisca'nın mevkisinde de iş yapacağını düşündüğüm oyuncu.
 • bana bir hayli orta sıklet geliyor ama inşallah bu sözlerimi yedirir bana.
 • 35 gol atamasa bile 40 asist yapabilecek futbolcu
 • bugünkü asistinin quaresma asistlerinden değeri fazla, çünkü şapkadan tavşan çıkarmıyor... verkaça giriyor - sadece kendi oynamıyor, takımı oynatıyor... topu takımda tutuyor... kafasini kaldirmadan orta yapmiyor, ya da top kaptirsa kontraatak yiyecegimiz bölgede üç kişinin arasına girip trivela peşinde mucize kovalamiyor. böyle olunca hata yapsa takımın dişlileri devreye girer - telafisi daha kolay olur...

  zaten karabükspor maçının özetini izlediğimde en öne çıkan 3 harekete bakıyorum, biri oğuzhan'ın asisti diğer ikisi bu adamın boşa harcanan asistleri... hatta bu 2 hareket sezonun başından beri hem en akıl dolu, hem en estetik hareketler... guti, sergen zamanlarinda alisik oldugumuz, sonrasinda da tek-tuk oguzhan - sosa'dan gordugumuz hareketler... quaresma'nın bir trivelasını yazmaya doyamayanlar bu adamı itin götüne sokar o ayrı...

  son iki macta yaptiklari q7-talisca sayesinde pas tutmuş dişlileri yağlamiş, kısırlaşmiş hücum gücümüzü eski (ve iyi günündeki) sosa'lı günlerimize döndürme ışığı vermiş, iki maçta gözümüzün pasını silmiştir. cenk tosun maşallah böyle devam etsin, kendisini gölgede bıraksın razıyız ama böyle görev geldiğinde kendisinden beklediğimi fazlasıyla vermiştir.

  son olarak sadece servisleri degil bitiriciligi de ust duzeydedir ama q7-talisca'li degil ancak o eski "tore-sosa-oguzhan-atiba-olcay"li oyunumuza geri donup topu ileride tuttugumuz zamanlar bunu gorebiliriz. su asamada kendisiyle bu ucgenleri kuracak zekada iki oyuncu oguzhan ve babel gorunuyor. q7 ve talisca oyunlariyla yine gol atacaktir ama abubakar kadar bile sayi yapamayabilir. zaten alabilsek abubakar'i alirdik, o yuzden ya ortasahamizi toplucaz ya da alinabilecekler arasinda en iyisi olan bu adami begenmemezlik yapmicaz.
 • daha önce de bahsetmiştim golcülüğü berbat ama oyunu okuması taktik bilgisi çok üst düzey.talisca'nın olmadığı maçlarda forvet arkası bile oynatılabilir.
 • top ayağına gelmeden o an sahanın fotoğrafını çekiyor, mili saniye mertebesinde topu nereye atacağını, ne şekil vuracağını belirliyor ve öldürücü pasını veriyor.

  golünü bilmem ama bu sene epey asisti olacak gibi.
 • karabükspor maçından sonra kendisi hakkındaki analizim, yanıltmadı.

  (bkz: #70717528)

  tam bir çift forvet oyuncusu.. porto maçında da babel'e asistini yapmıştır. ileride porto defansına baskı kurmuş, hırpalamış ve rahatça top çıkarmalarına engel olmuştur..

  gözlemlerime göre daha vakti var, takıma tam alışamamış, yabancılık çekiyor..uyum sorununu da kısa zamanda atlatıp takıma büyük katkı verecektir. daha gollerini izlemedik, yakında onu da izleriz.
 • çift forvet oyuncusu. tek başına bırakırsak hiçbir faydasını göremeyiz.

  daha çok top alması lazım, güzel servis yapıyor keza. 3. golde koşusu takdire şayan. umarım bu oyun anlayışı daha da oturur ve fayda sağlar.

  not: 1903
 • bi ara adam kafa topu indirdi, baktı indirdiği yerde kimse yok kendi topunu almaya gitti. az daha alıyordu da psikopat tipini sevdiğim.
2443 entry daha