şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem la liga'yı sallayan iki forvet.
  şu an ise biri "highest level"da kariyerine devam ederken diğeri "lower level"da ekmeğinin peşindedir.

  not: highest leveltaş.
 • bastonla yapılacak bir mücadeledir. ak sakallı nur yüzlü dedeler.
 • ikisi de premier ligde tutunamamis, sonra kürtcü dükkanlarina geri dönmüslerdir. biri highest level'da yani son 10 yilda 5 kere uefa sampiyon olmus takimi (bkz: sevilla) birakip, tek basarisi son iki yilda dünyanin en cok izlenen en highest biggest liginde sampiyon olan takima gelmistir. digerinin akibeti ise henüz belli degildir. ya enes ünal ile birlikte önümüzdeki yil beraber kosturacak ya da muadili negredo gibi tamamen duygusal sebeplerden fenerbahce'nin yolunu tutacaktir.
 • bir fenerbahçeli olarak acı gerçeği şimdiden itiraf edeyim. fenerbahçe forvetlerini besleyemiyor. orta sahasında hiç bir hücum faaliyeti yok. bu yüzden soldado negredo'yu geçemeyecek. bunu herkes şimdiden aklına soksun. fenerbahçe şuan dünyanın en iyi hücumcu orta sahasını alsa bile takıma alışana kadar işler yolunda gitmeyecektir.

  negredo soldado'nun kafasına verir. bu başarı da aziz yıldırım'ın ve onu destekleyen fenerbahçe taraftarınındır.
 • daha çok birbirine benzer forvet bulunamaz sanırım.

  -yaşları
  -oynadıkları ligler hatta takımlar
  -maksimum bonservis bedelleri
  -performansları
  -milli olma sayıları
  -şu anki piyasa değerleri v.b v.b

  biri yüz üzerinden 70 se diğeri 70.10

  daha fazlası için

  soldado

  negredo
 • birbirlerine arkadaşlık ederler, ispanyolların klasik uyum sorunu iki takım için de biraz hallolur.
 • başlığı yıllar önce açılmış sandığım karşılaştırma. bi 5 sene önce olsa her iki taraf da eşit seviyede görülürdü. terazi koysan milim kımıldamazdı.

  her ikisi de aynı yaşta ve aynı kulüpte profesyonel kariyerine başlamış, aynı tip forvet oyuncusu. 2010-13 arası la liga'da, soldado valencia'da, negredo ise sevilla'da 59'ar gol attılar. (bu yıllarda milli takımda tercih edilen genelde negredo'ydu) ikisi de 2013'te ingiltere'ye açıldı. negredo city'e, soldado tottenham'a. işte bu yıldan sonra birbirlerine eşit olarak görülen iki forvette ibre negredo'dan yana kaymaya başladı. aslında yükselen negredo'nun formu değil, alçalan soldado'nun formuydu.

  günümüzde soldado öylesine çaptan düştü ki. son birkaç yıldır valencia günlerinin kredisini tüketti desek yeridir. hasılı, bu iki oyuncu bi beş sene önce karşılaştırılsa daha anlamlı olurdu.
 • asamoah siker diyerek değişik bir bakış açısı getireceğim karşılaştırma.
 • ikisi de kötü olmak ile birlikte roberto soldado daha kötüdür.