şükela:  tümü | bugün
 • gecenin korunde tum mahallenin benimle birlikte dinledigi, kaybedileni hatirlatan, ic burkan, bogaz dugumleten sarki.

  yıllar sonra gelen edit: iç burkmayan, boğaz düğümletmeyen; kıymeti daha da bir anlaşılmış; hem sevgili, hem arkadaş, hem sırdaş, hem abla, hem kardeş, her şey birden olanı anlatan şiire dönüşmüş şarkıdır.
 • evlilik toreni sırasında calınması en anlamlı parca.
 • satriani'nin easy şarkısı olduğunu iddia eden arkadaşlara buradan bir sözüm var. herkes hızlı çalabilir fakat herkes duygu yoğunluğunu ve tonlamayı yapamaz, özellikle kendini göstermek isteyen ve "hızlı çalmalıyım, kendimi göstermeliyim, yetenekliyim!" sevdasında bir çok amatör youtube gitaristinin basit notalardaki vurguları bile yapmaktan aciz olduğunu hatırlatmak istiyor, şarkının legato kısmında (1:11) da adam akıllı çalan insanların parmakla sayılı olduğun söylemekten büyük bir keyif duyuyorum.

  sebebini anlamış değilim fakat herhangi bir virtüözün hızlı attığı bir soloyu bombok çalmayı, vurguların hakim olduğu kısmı iyi çalmaya tercih ettiği için çoğu yetenekli insanın telef olduğuna şahit oluyoruz. galiba insanlar gitar çalmanın zevkini kendini göstermenin gerisinde tuttuğu için çuvallıyor.

  satriani'nin en güzel pitch axis theory pratiğidir (diğeri de time, orada da teorinin pratiğine uygun bir akord geçişi var her ne kadar nota bilmeden yarım yamalak okuduklarımı sırf kulaktan çıkararak benzeştirsem de, araştırmadım belki time'da pitch axis theory olmayabilir bile :)) ), şarkının 1:05 sonrasında öncekindeki akordundan değişimi mükemmeldir (bkz: pitch axis theory) ve şarkıyı muhteşem kılan özelliklerin başında bu vardır.

  ayrıca tapping kısmını çalmak baya zevkli.
 • melodik açıdan mükemmel bir tapping'e sahip, deli bir sürükleyiciliği ve basit bir güzelliği olan kusursuz bir satriani imzası..
  klibinde de sanırım jennifer connely ya da ona çok benzer bir hatunu beyazlar içinde görürüz.. ve satriani'nin nerdeyse gitara her dokunuşunu görürüz.. bu da ayrı bir hoştur..
 • huzunlu solo bolumunde hava kararir bulutlar kaplar gokyuzunu,yagmur yagdi yagacak derken hafif ruzgar cikar bulutlar acilir ve aksam kizil gunesi yuzunu gosterir.

  "herseye ragmen yasamak cok guzel" temasinin islendigi en guzel parcalardan biridir.
 • solo bölümü kadar ritm bölümünü çalması da çok keyifli olan satriani şarkısı. (bkz: surfing with the alien)
 • rhett butler adlı bir vatandaş tarafından 2 gitarla icra edilmiş bir versiyonu da bulunmaktadır.
 • dinledigim en leziz tapping uyarlamalarindan birine sahiptir bu sarki.
 • 18 mayıs 2013 joe satriani istanbul konserindeki versiyonunu izlemek için:

  http://youtu.be/tfblidc-3yc

  bu versiyonda satri feedbacke mani olamıyor ve sıçıp şarkıyı durdurmak zorunda kalıyor. sonra kaldığı yerden devam ediyor ama bu arada bize iyi malzeme veriyor.
 • kötü anlarınızda melodileriyle sizi yamultabilme özelliğine sahip, mükemmel bir şey.