şükela:  tümü | bugün
 • make it happen sloganıyla ankara'da yola koyulan al'york, 21 haziran pazar günü ilk konserini seğmenler amfi tiyatro'da saat 18:00'de veriyor.

  al'york vokal ve klavyede alp, gitarda ediz, davulda renan, bass ve vokallerde gizem'den oluşuyor.
  21 haziran pazar 18:00'de kendi bestelerinden oluşan 1 saatlik bir set çalacaklar.

  ait oldukları yerde, seğmenler'de heyecanlarını paylaşın!

  (bkz: teaser)
 • geçtiğimiz yaz gittikleri istanbul deplasmanından çok kritik bir üç puan, sandıklar dolusu ganimet ve deal is a deal'ın martı sesleri ile galata kulesi barındıran akustik kaydı ile dönen iskandinav denizcileri. biraz daha rom?
 • 20 aralık'ta sokak hayvanları yararına konserde çalacak şukela grup.

  paylaşalım, daha çok hayvanın karnı doysun.

  sokak hayvanları için çalıyoruz

  sesversus
  vedat minör çalacak diğer gruplar.
 • klavyecinin sesi baya kötü. o bi tık geri gidip basçı kız bi kaç tık ileri çıksa süper olur.
  zaten bu soundlarda kalvyeci kardeş neyin macerasına atılıyorsa.
 • baya eğlenceli ankaralı grup. ep'leri de çıkmış.

  hatta şöyle ki;
  https://open.spotify.com/…um/1scbvzpkxoljm4edib9ilr

  yolları açık olur umarım. dinleyin dinlettirin.
 • dün peyote'de no land'le birlikte sahne alacaklarını öğrenince nasıl bir şeymiş diye fikir edinmek üzere yeni ep'lerinden iki şarkının kaydını biraz üstünkörü dinlemiştim. tür olarak sevdiğim bir şeylere tekabül etmediklerini anlayınca da hazır gitmişken 2 şarkılarını dinler çıkarım herhalde diye düşünmüştüm. yanılmışım.

  canavar gibi bir performansları var. dördünün de yaratıcı bir şekilde paylaştığı, hiçbir zaman detone olmayan, zaman zaman patlayıcı, zaman zaman da akılda kalıcı melodileri tekrar tekrar söyledikleri vokaller grubun en güçlü yanı. sahnede olmaktan çok keyif alıyorlar ve sahneye de çok yakışıyorlar.

  birçok başarılı grupla ilgili iyi şeyleri sıraladıktan sonra bazen ne olduğunu bile tam ifade edemediğiniz bir "ama" vardır, ya da çok temel bir "neden?" sorusu yöneltmek istersiniz o müziğe... işte al'york için öyle bir şey yok. çok zor yakalanan bir bütünlüğü şimdiden yakalamışlar dolayısıyla tek yapmaları gereken birlikte müzik yapmaya devam etmek ve kısa süre içerisinde türkiye müzik sahnesi içinde kült grup mertebesine erişecekler.
 • ilk defa galatada canlı olarak dinlediğim genç taze grup.
  spotify'da şarkılarını yayınlamalarını uzun süre bekledim sayılır ama bence kayıtlarda enstrüman sesleri çok önde olmuş basçının bağırışları bastıramamış gibi. en hoş kısmı basçının sözlerle süslediği yerler olduğunu düşündüğüm için spotifyda pek dinlemek istemedim açıkçası.
  ha ama bugün bidaha canlı müzik olsun buralarda kalkıp gider ve dinlerim
 • ikinci ep'leri plastic jungle'i yayinlamis al'york.

  buradan yakiniz:

  spotify
  apple music
 • bütün grup üyeleriyle -hatta davulcuyla bile- vokal yapabilen enfes grup. şahsi gözlemlerime göre kendilerine has bir soundları ve tarzları olmasına karşın, spesifik bir türde çalmıyorlar. bazen rock n roll, bazen garage punk, bazen hard rock vs vs ama hepsinden biraz biraz değil, aksine hepsinden tepe tepe!
 • hem çalıp hem söyleme olayının vücut bulduğu grup. peyote eskişehir'de 3 kez dinleme fırsatım oldu. hepsi çalıyor, hepsi söylüyor, hepsi yazıyor. sahneye yakışıyorlar. gizem'in vokal anlamında biraz daha fazla görev alması hoş olmuş. giderek artan performansları var ancak mütevazılıklarında hiç bir değişiklik yok. umarım böyle devam ederler ve daha da yol alırlar. yeni parçalarla eskişehir'e sürekli gelirler.