şükela:  tümü | bugün
  • taptıkları partiye karşı yapılan eleştirilere partiye tapanların verdikleri papağanvari, kopyala yapıştır cevaptır. bu zevatın bir özelliği yapılan yolların trafik sorununa çözüm getirmek değil (zira trafikte hiç bir rahatlama yok) otomotiv sektörünün daha fazla araç satmasına ve böylece birilerinin cebinin daha fazla dolmasına imkan sağlamak olduğunu görememektir. kördürler (gerçekleri göremezler), sağırdırlar (eleştirilere kulak tıkarlar), dilsizdirler (ne olursa olsun en küçük bir eleştiri dahi yapamazlar).
  • rey verdiği partiyi eleştiren kişiye karşı papağanvari söylenen troll bir savunma cümlesi.

asli görevi olan yol, köprü, tünel ve otoyol gibi hizmetleri yapan bir iktidarın faaliyetlerini ikram gibi görmektedir.
  • allahı var yaptılar !

ebemizin ta *mına kadar döşediler yolu !
  • övünülecek hadise. bunu diyen vergi vermiyor ki, senin benim gibi enayiler araba alıyor ötv ödüyor, kdv ödüyor, en pahalı benzini dolduruyor, üstüne utanmadan içki filan içiyor. vergiye boğuyoruz devleti. adam da diyor ki "benden hiç para çıkmadan senin gibi enayilerin vergileriyle çatır çatır yol yaptılar" ben de ucuza kapattığım doblomla her yaz doblo yoldan köyüme gidiyorum". ondan seviniyor. o yolu yaparken vergi verseydi o zaman hoşlanmazdı.