şükela:  tümü | bugün
  • adeta sanal bir aile olan grup. şahit olduğun ve başkalarıyla paylaşmak istediğin olayları paylaşabildiğin facebook grubu. ağırlıklı olarak inciciler takılıyor adından da anlaşılacağı üzere.
  • bunların paylaştıkları videolara falan denk geliyorum bazen facebookta gezerken. yeğenler falan paylaşıyor komik şeyler vb...

videoların altında sado grup al grup al diye bağırıyor herkes. millet üstü çıplak şekilde elindeki kağıda aog yazıyormuş, o fotoğrafı yoruma yüklüyormuş ve gizli gruba alınmayı bekliyormuş sado denilen admin tarafından...

ulan memleketin gençleri ne kadar işsiz. salak salak şeyler peşinde saatlerini harcıyorlar.

tanım: skindirik bir inci sözlük tarzı bir grup.
  • batman pınarhisar ilkokuluna yardım etmek gibi bir çok yardıma ihtiyacı olana el uzatan bazen komik bazen hüzünlü bazen dostane insanlar topluluğu.

(bkz: sado gruba al)

edit: aslında çok amaçlı grup da diyebiliriz
  • samsunlu uğura sahip çıkmış platform.
  • işsiz ergen tayfasının g.tleri başları ile oynadıkları grup
  • adminlerin facebook'ta canlı yayın yaptığı sırada izmir alsancak'ta terbiyesiz bir kişiden küfür yiyen grup.
  • yarrak kürrek bir sayfa. faşist va akp'li dolmuş.

amacı olmayanların vatan bölünecek re re röleri, ulan izmaritler o yolsuzluklar yapılırken , ulkeyi akp bölerken neredeydiniz, gezi anmalarında neredeydiniz. bu uzar gider.... vicdan çöplükleri sizi.

buyrun içerikleri:

siyasi içerik

en başta akpartili olmadiğimizi belirterek bir şeyler söylemek istiyoruz.
    şu videoyu hepinizin izlemesini istiyoruz ve kurullarında milletvekillerini tutuklamak ab haklarına aykırıdır diye haykıran atatürkün partisi chp'nin başındaki zatı iyi tanıyın ve bu videoyu elinizden geldiğince paylaşın. hukumet muhalefeti olacağim derken vatan hainliğine ortak olan bu parti seçmenlerine ulaşmak istiyoruz. her ne kadarda bunlara musade eden akp olsada yanlişi düzeltirken destek olmak yerine apaçık bir şekilde vatana ihanet ediliyor. atatürkün partisi olduklarinida her defasinda söyleyen

chp bu videodaki sözde milletvekillerini nasıl destekliyor ? o kadar şehide saygısızlıktır bu. terorist başının heykelini dikeceğiz diyen herifi savunmak atatürk partisinin hangi kuralında bulunuyor ? türkiye cumhuriyeti silahli kuvvetlerine karşı gelen terorist yapıyı savunan, tükürüğüyle boğar diyen şahısı neye dayanarak savunuyorsunuz ?

ama bunları bilmediği bir fıkta var veya bilip de anlayamadıkları:

"üç arkadaş var. bu üç arkadaş bir yaz günü yaya olarak yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar. biri türk, biri kürt, diğeri de ermeni. ama ermeni olan aynı zamanda papaz.

hava sıcak, bir süre sonra yolda susuyorlar. etrafta su yok. bağların olgun zamanı. "iki salkım üzüm yiyelim de ağzımız ıslansın," diye bir bağa giriyorlar. bağın sahibi bir türk ama onu görememişler. "kaç paraysa veririz," diyerek yemeye başlamışlar. bu sırada bağın sahibi gelmiş. bakmış üç kişi üzümünü yiyor. fena bozulmuş ama üç kişiyle de başa çıkamayacağını düşünmüş. birine bakmış, kıyafetinden ermeni ve papaz olduğu belli. diğerine bakmış, konuşmasından kürt olduğunu anlamış. üçüncüsü de türk.

dönmüş ermeni'ye, "bak bu adam türk, yesin malımı. benim kanımdandır. helali hoş olsun. bu da kürt'tür ama din kardeşimdir. sen niye yiyorsun benim üzümümü?" demiş. bu laf, üzerlerine sorumluluk yüklenmeyen türk ve kürt'ün hoşuna gitmiş. adam, papazı bir güzel dövmüş. kıpırdayacak hal bırakmamış, yere uzatmış.

bağ sahibi biraz sonra kürt'e dönmüş. "müslüman'sın da niye sahipsiz bağa giriyorsun? bu adam benim kanımdan yediyse afiyet olsun, çünkü o türk'tür. kardeşimdir," diyerek bir güzel onu da dövmüş ve yere uzatmış. bu durum türk'ün hoşuna gitmiş.

biraz sonra türk'e dönmüş ve "tamam anladık türk'sün, aynı kandanız, aynı dindeniz ama sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi?" diyerek türk'e de vurmaya başlamış.

türk yumrukla yere yuvarlanınca kürt'e dönmüş ve "biz," demiş "papazı dövdürmeyecektik"."
  • https://www.facebook.com/…/videos/1447761501921009/

ergenus lopus bireylerden oluşan bir grup. insanları eleştir yerden yere vur sorun değil. adamlar videoyu ciddiye almış, parodi olduğunun farkına varamamış, credits göstermedi diye cevap yazan video sahibine atarlanıyor.

üyeler ise tam gereksiz. sinirlendim, türkiye'de mizah bu adamlara mı kaldı?
  • azalarak bitmesi gereken bir başka oluşum. bir de site oylamalarına katılıp kendilerini 4chan gibi görmeleri yok mu... bitin amk ne kadar iticisiniz lan!