şükela:  tümü | bugün
 • sabaha kadar uyumamak ve bi ara uyuyup uyandıktan sonra gecmise ait hic bisi hatırlamamak umidiyle bilgisayarın basına oturma
  butun kavramları altust eden bisi bu
  kavram die bisimi vardı ki
  (bkz: kanser hucresi)
 • insanın yaşamaya olan konsantrasyonunu sağlaması için bi amaç* gerekir. bu illa felsefi bişiler demek diildir bakkala gitmek bile bi amaç olabilir. insan mutlak amaçsızlığın içine düştüğü andaysa (bkz: yabancı) değerler sorgulanır, ileride büyük dönemeçler onu bekliyo denebilir.
 • i$sizlik,mezun olmak,bol bol bo$ vakte sahip olmak uclusunun dogal sonucu olarak yan gelip yatmak ve tembelligin dibine vurmak eylemleri ile amacsizligin kollarına ko$ulabilir.
 • amaç yokluğu* bir yaşamın sorunu değil, bir yaşam sorunudur.
 • amaçsızlık diye birşeyden sözedilemez, bu olsa olsa tutkulu olamama olur*. amaçlar herzaman belirgin birşekilde ortaya koyulmasada, geleceğe dair planlar yapmak şeklinde misal, günlük yaşantıda, motivasyonu ve yaşamın devamını sağlar. dolayısıyla, bu kavram salt bir şekilde kendini gösteremez ve bir bakarsınız ki amaç olmuş olur. amaçsızlığın bir amaç olmasıda, alternatif kültürün dünyadan tiksiniyorum modudur.
 • arkandan iten olursa ilerlemek, yoksa yerinde durmak, mecbur kalmadikcha hichbishey yapmamak, mecbur kaldigin ichin yashamak, gun saymaktir
 • mehmet oz'e gore kalp ve damar tikanikligi yuzunden gelen ani olumlerin ana sebeplerinden biri. tabii ki gerisinde depresyon ve tikadigi kanallar var.
 • futursuzluk. kör kuyuda çıkrık olmak, ses çıkarsa da kulak tırmalamak.
 • onem duygusunun olmamasi. hicbirsey yeterince onemli deildir. kariyer sahibi olmak, sunu yapmak, bunu almak, hicbirsey... boyle olunca onlara ulasmak icin yeterince caba harcanamaz. cunku ulasamayinca onemli birsey yitmis degildir. bi de ustune herseyin ters gittigi donemlerde uyanmak icin sebep bulmak zor olur.
 • yaşayan hiç bir canlı formunda gözlemlenemeyecek kavram. sabah uyanıp yataktan kalkıp çişe gitmek zorundaysanız ilk adımınızın amacı bellidir ya da karnınız acıktığında hayat size yeni bir amaç vermiştir çoktan, dolayısıyla halen yaşamaktaysa bir varlık bir takım amaçlarını gerçekleştirdiği için halen nefes alıp vermektedir. bunlardan fazlasını ister insanlar genelde. anlamlandırmak mesela hayatını, çünkü hiç bir insan niye burda olduğunu tam olarak kavrayamamıştır. sırf bu yüzden ben kulluk etmeye gönderildim buraya diyenler bile çıkar. oysa hayvanlar gayet emin ve hiç şüpheleri yokmuş gibi yaşarlar (bkz: fish doesnt think because fish knows everything). fakat insan sanki labratuarda üretilmişçesine uyumsuzluk içindedir hayatla, belki de virüs veya kanser hücresi gibi sürekli içinde bulunduğu sistemi kemirir (bkz: matrix). peki ne zaman başladı bu delilik hali. homobilmemne diye gezerken tek amacı yemek, içmek, çiftleşmek derdiyken niye bunlar yetmedi. zeka mı ?. doğada her varlığın geliştirdiği bir savunma ve saldırı mekanizması var. sadece kendi varlığını sürdümek amacı için. insan da beynini geliştirmeye çalışmış anlaşılan. bende ki malzeme bu anca bunla bişiler yaparım heralde demiş. lakin herkes evrimin aynı safhasında olmadığından ve ilerde bir yerlerde olanlar herkesle zekasını paylaştığından bazı geri kalmışların eline öyle bir güç geçmişki. sanki beş yaşında çocuğun eline verile nsilahla kalakalması gibi kalakalmış bu kendine verilen ekstra large güçle. şimdi bu silahla ne yapacak bir çocuk. işte onu bilmiyor ve diyor ki benim amacım ne ?.