şükela:  tümü | bugün
  • tayyip erdoğan'ın az önce aydın'da kullanmış olduğu cümledir. el hareketi ve ses tonu beni benden aldı. "sanatçılarla buluşuyoruz reyhan'lıya geçiyoruz. aman yarabbim bu ziyaret bay kemal'i çıldırttı. hakaret üstüne hakaret yağdırdı. bay kemal ofisi söyle de bari sanatçılarımız senden izin alsınlar."
    kaynak
  • çok siyaset bilmem. a parti b parti umurumda degil. siyasette eleştirini yapabilirsin. seversin ya da sevmezsin ama cumhurbaşkanına hakaret edemezsin, cumhurbaşkanı da diğer parti genel başkanlarına hakaret edemez! ama eleştiri de atış serbest...
  • demek ki metni önce ingilizce hazırlamışlar sonra türkçe'ye çevirmişler. bu ilk değil.
  • video bende bağımlılık yaptı sürekli izliyorum gülerek.
  • bay kemal lafı nedense bana eskiden oynadığımız kutu oyunu (bkz: cluedo) yu hatırlattı. orada da karakterlerin isimleri böyleydi.
    edit: baştan yazayım oyunun içeriğini değil sadece karakter isimlerini anımsattı.
  • bu kadar teatral yapması, söyleminin ardındaki kötü bulduğum fikirleri ne yazık ki sevimli gösteremiyor.
  • ülkenin cumhurbaşkanı bile sokak ağzıyla konuşuyor. ama hak vermek lazım karşısında sadece sokak ağzından anlayan bir halk var.
  • sanatçı derken sanırım “tombul tombul memeler” ya da “sabaha kadar kucaklar beni romeo” gibi şarkılar söyleyen muhafazakar şarkıcılardan bahsettiği cümle.

kıraathane ağzıyla konuşuyor olması zaten yüksek oy alma sebebi.
  • erdoğan'ın bütün ciddi problemleri kenara bırakıp yine acayip acayip şeylere takılıp seçmenine stand up show yapmasıdır. oh goood! mr. kemal gets crazy!
  • böyle salak bir muhalefeti kim olsa geçirir lafı. acı olan şu ki hala bu muhalefetin bu iktidarı yenebilecek güçte olduğuna inananlar var. iktidar çok kötü muhalefet çok kötü.
    medet umduklarımızın hali ortada .