• yeni abla biraz sakin olup şarkısını sölese öle popçu misali ortada kıvırtmasa sevebileceğim yeni nightwish şarkısı.

edit: mp3 ünü dinlemek çok akıllıca bir fikir bu neden aklıma gelmedi acaba
  • youtube'da 56 milyon kişi tarafından izlenmiş bir klibe sahip olan nightwish şarkısı.

en baba parçalarından olan nemo bile 6 milyon iken bu şarkının neden bu kadar dinlendiğini çözemedim açıkçası.

cemaatin işi bunlar hep arkadaş ...
  • kinoa ile birlikte kaynatıp salata yapıyorum bununla. bir de epeycedir evde yapmaya başladığım ekmeğin hamuruna katıyorum. tadı madı bişiyi yok. nokta kadar şey zaten. faydalı dediler aldım.
  • pilavını yapmaya çalışıyorum. 1e 2 diyordu internette. ama olacak gibi görünmüyor. suyu filan çekmedi bi türlü.

tuzlu irmik helvası gibi bişey var elimde bi tencere. saçma sapan bişey oldu. gerizekalı onediodan tarif alırsan olacağı bu. nasıl tüketilir napılır bilen varsa söylesin.

şunu yaptım güzel oldu.

http://honestcooking.com/…aranth-vegetable-patties/
  • sözlerinin yazılmamış olmasına şaşırdığım" eh işte"lik bir nightwish şarkısı:
    tam olsun diye:

baptised with a perfect name
    the doubting one by heart
    alone without himself

war between him and the day
    need someone to blame
    in the end, little he can do alone

you believe but what you see?
    you receive but what you give?

caress the one
    the never-fading rain in your heart
    the tears of snow-white sorrow
    caress the one, the hiding amaranth
    in a land of the daybreak

apart from the wandering pack
    in this brief flight of time
    we reach for the ones, whoever dare

you believe but what you see?
    you receive but what you give?

[x2]
    caress the one

reaching, searching for something untouched
    hearing voices of the never-fading calling

[x2]
    caress the one
  • rengarenk ciceklerinden boya yapilabilen, yapraklari ve siyah benekli minnacik sari tohumlari yenebilen, pek bereketli, buyutmesi kolay, nazi niyazi olmayan, dayanakli bir bitkidir. azteklerin basta gelen tahillarindan olan amaranth, bol lifli ve protein deposudur. aycicegi cekirdekleriyle yapilan ekmeginin tadina doyum olmaz.
  • klibinde sopalardan bozma bir taht-ı revan üzerinde üzerinde 2 taşralı gencin taşıdığı yaralı melek temasının tamamen arak olduğu nightwish şarkısı.

esası için buraya bakıyoruz, hugo simberg'den the wounded angel tablosu
    http://upload.wikimedia.org/…gel_-_hugo_simberg.jpg

edit: 10. kere izledim klibi, çoğu klipte anlam aramamaya zaten dünden razıyım, ama madem sırtını tablolara dayadığın görsel bir anlatımın var, görüntüyü zoom-in-out yapıp, uçuşan saçları çekeceğine bari bir şey anlat ama di mi?
  • kaynatmaktan ziyade patlatarak tüketilmesi daha keyifli olan minik taneli tahıl.
  • çölyak hastalarında buğday arpa çavdara alternatif besinlerden biri diğerleri için (bkz: kinoa, kara buğday)
  • dün nohutlu pilav yaptım bununla, pul biber ve kekik de ekledim, hindistan cevizi yağı koydum piştikten sonra da içini çekerken, yanına da cacık .valla kendim yaptım diye demiyorum ama enfes oldu. pilav yiyemeyen bünyemi pilav yeme hissine doyurdu diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap