• bir yudum içtikten sonra 1 saat tadı ağızda kalan cennet suyu.

şişesini sikicem o derece çok seviyorum.
  • tum orman ahalisinin aksamciligini kanitlayan meyvedir. zira zurafasi, fil ya da maymunu topyekun yerlerde surundurur. bizlere de izlerken gulmekten karin kasi yaptirir. boyle yararli bi meyvedir bu.

http://www.youtube.com/watch?v=axur5w83znw
  • baileys'e benzeyen ancak içeriğinde marula ağacı meyvesi bulunduran nefis bir cream likör çeşidi. güney afrika menşelidir.
  • kendinden alkollü olan bir meyveden yapılan likör.meyvanın kendisi marula. ingilterede biri portakalı kabuğuyla * yiyip trafik çevirmesinde alkollü çıkıp ceza almış ama adam itiraz edip meyvanın kabuğundaki alkol vaziyeti açıklanınca bilinçli yapılmadığı için cezası geri alınmıştı.
    bizde marula yedim abi valla içmedim deyip yırtar mıyız acep? ama meyvanın söylenişinde hayır yok bizim polis ben senin marulana koyiim derse şaşmam.
    ormanda olgunlaşıp beyazlaşıp ağaçtan patır patır düştüğünde hayvancıkların en favori yemeği oluyormuş. hurraaa saldıır ağaçtan toplamadan mideye indirelim iç güdüsüyle hareket eden hayvanların kafa sünger oluyor tabii.
    http://video.eksenim.mynet.com/…s_hayvanlar/188893/

--- spoiler ---
    nedense acayip komik geliyor bu bana o maymunun ahhh ulan başım ağrıyor dünden kaldık çok fena duruşu her izleyişimde beni kahkahalara boğmuştur.
    --- spoiler ---

amarula güzel de ben meyvanın kendisini yemek istiyorum bir kere merak içerisindeyim.
  • tanzanya'dan 2,000 tanzanya şilinine satın aldığım, ve az önce para birimi şeysinden kazıklandığımı öğrendiğim içki. şu an o bütün güzel tat, efendime söyliyim o atmosfer, filler, maymunlar falan hepsi gitti. bildiğin sövüyorum.
  • hic bir icki kahveye baileys'den daha cok yakisamaz (on)yargisini yerle bir eden, insanda booyle kizgin kumlardan seriiinn sulara duygusu yaratan, daha da kotusu bu duyguya bagimli hale getiren, sevilesi, icilesi super ickidir...

buyuksun amarulo!!! yasa amarulo!!! nurol amarulo!!!
  • baileys'den sonra dunyanin en cok satan krema likoru*.
  • yıllar önce nerede tattığımı hatırlamıyorum ama bu içkinin deli gibi hayranı olmuştum. her yurtdışına çıktığımda sadece bundan alır buzla beraber oh mükemmel keyif yapardım. gün geldi iş değiştirdim ve inanılmaz içkiden anlayan fransız bir patronum oldu. artık ortadoğu ve afrika'dan sorumluydum. içkiden konuşurken dedim en sevdiğim amarula. dedi a benim safım orası senin bölgen. johannesbourga indik girişte şişeler yarı fiyatına dedim şaka cennet. sonra akşam yemekte afrika steak arkasından amarula dream diye amarulalı milkshake. dedim yok artık dünya daha güzel olamaz. ertesi gün safariye gittik şöfor durdu dedi aha amarula ağacı meyvesinin içi su doludur amarula özü odur. bayılmışım. :) adam çakısıyla içerini yardı ben içtim kayısı şeftali arasında bir boyutu var. şimdi bir egeli olarak öğle rakısını aldatmam ama arada amarula ile kaçamak yaşarım. benim ciğerim benim sirozum benim kararım. için içirin.
  • ağızda kent'in sütlü bonbon şekeri tadını bırakan, güney afrika'ya gidildiği takdirde hediye olarak eşe dosta en alınası duty free ürünü.
  • şu bir gerçek ki şişesi baileys'e göre daha şıktır ancak bence baileys amarula kardeştir ayrım yapan kalleştir...
hesabın var mı? giriş yap