şükela:  tümü | bugün
 • amasra halkı bu projeye(?) tepkisini, bugün 17 otobüsle amasra'dan ankara'ya gidip bakanlık önünde eylem yaparak göstermiştir. almanya'nın ikinci dünya savaşı zamanında kullandığı santrallerin sökülüp, tarlaağzı denen doğa harikası bölgeye kurulucak olması cidden yenilir yutulur cinsten değil. amasra'nın buna izin vermemek için elinden geleni yapacağı ortada, çünkü aylardır süren protestolar ankara'ya kadar uzandı; umarım bu kararlı tavrından ödün vermez ve sonunda kazanan amasra olur.
 • toplam 2640 mw gücünde olan ve bartın'ın ekonomisine, doğasına, tarımına, ormancılığına, turizmine ve insan sağlığına vereceği zararlar büyük olan termik santraldir. sadece amasra halkı değil bartın'ı seven herkes ''termik santrale hayır!'' diyor. eğer oralarda bu ölüm makinesini destekleyen insan varsa, kurulsa da bize istihdam sağlansa diyen insan varsa akılları başlarına gelmesi için, birazcık nefessiz kalmaları için onların kafalarını amasra'nın mavi sularında batırıp çıkarmak gerekir. bartınlı olup yine de bunu destekliyorsa kafalarını batırıp çıkarttıktan sonra, şortlarını alıp oracıkta bırakıvermek de güzel olur.

  akp bartın milletvekili yılmaz tunç demiş ki: biz çevreye duyarlı bir partiyiz. bartın’ın, amasra’nın kirletilmesine müsaade etmeyiz. biz sigarayı yasaklayan bir partiyiz. elinde pofur pofur sigara içeceksin, ondan sonra “termik santrale karşıyım” diyeceksin.

  sonrası da malum, başbakanı gibi "köprüler de yıkılıyor. şimdi biz köprü de yapmayalım mı?" tarzı bir şeyle devam ettirmiş: her şeye karşı bunlar. bunlar boğaz köprüsüne bile karşı çıkmışlar. bunlar sanayileşmeye de karşı çıktılar. bunlar son teknoloji ile çalışan santrallere de karşılar. nükleer enerjiye de karşı çıktılar. bunlar demiryoluna da karşı. artık halkımız bunların ne olduğunu açık açık biliyor. bunlar, türkiye’nin demokratikleşmesine karşılar. bunlar, üniversitelerde başörtü sorununun çözülmesine karşılar.

  bir imzacık vererek geleceğinize sahip çıkmak istiyorsanız: http://www.bartinplatformu.org/sen-de-imzala
 • amasra üzerinde üretilebilecek en saçma fikir ve yapılabilecek en boş yatırım olacağını düşündüğüm ve bana kalsa hema isimli tırtoloz şirketin g.tüne birer tane rüzgar santrali dikip gönderilerek çözülebilecek sorundur.

  ammavelakin benimkini beğenmeyenler varsa alternatif çözümler de mevcut tabi. şöyle ki:

  22 nisan 2011 cuma günü (yani iki gün sonra) bartın'da termik santrale karşı büyük bir eylem hazırlığı var efenim. ben rüzgar santrali fikrimi şimdilik kendime saklayıp onun yerine elime temsili bir rüzgar gülü alarak meydanlara çıkacağım. tepkiliyseniz buyurmaz mıydınız?

  http://amasra.biz/…9da-termik-santral39e-hayir.html

  destekçiler sadece benimle sınırlı değil ha! bakınız: http://tinyurl.com/6hw7c7y

  ayrıntılı bilgi: http://www.bartinplatformu.org/
 • buna karşı bugün, 16:00'da bartın'da, 17:30'da amasra'da basın açıklaması yapılacaktır.
 • daha inşaatına başlanmadan hema endüstri zort zortunun yaptığı sondajlar nedeniyle bartın'ın güzelim kavşak suyundan eser kalmamıştır; eskiden bir tadanın artık başka sudan içemediği, bartın'ı bırakıp gidemediği o güzelim su bilinçsizce delik deşik edilen katmanlar arasında kaybolmuştur. ama su hala akmaktadır allahın hikmetidir, buna da şükürdür.
  bunun dışında amasra'da esen hakim rüzgar yönü çed raporunun çıkabilmesi için santralin baca gazlarını amasra'ya taşımamak için birrrrden bire değişmiştir; ya rabbim sen nelere kadirsindir.
  santralin kurulabilmesi için yapılan anlaşmalarda hattat holdingin önce amasra taş kömürü ocaklarından belli miktarda kömür çıkarması yönünde maddeler vardır ama bildiğim kadarıyla mehmet hattat'ın taner yıldız'ın önüne yesin diye attığı kömürden başka kömür çıkarılmamıştır lakin yurtdışı ile yapılan anlaşmalar hazırdır ki devletten primler alınsındır paralar cebe indirilsindir. ama taner yıldız'a hedaye olarak verilen kömür 6 bin 507 kaloriliktir rabbim ne büyüksündür.
 • yazık olacak canım şirin kasabaya.
  http://www.yesilgazete.org/…li-icin-imzalar-atildi/
 • bartın platformu adına, disko kralı'nda kendisiyle alakalı anons yapılan santral:

  http://www.youtube.com/watch?v=gcaxwd7y0rk
 • (bkz: #28269452)
 • mehmet hattat'ın dediğine göre yapılacak olan termik santral son teknoloji olacağı için bacasından çok az duman çıkacakmış.

  burada bilmemiz gereken termik santrallerin sadece bacalarından duman çıkararak çevreyi kirletmedikleridir. zonguldakta denize girenler bilirler. çatesin denize bıraktığı küllerden denize girilmez. hattat'ın bahsettiği bacasından duman çıkan kamuya ait termik santral çates yıllar sonra zonguldakta kül barajı ınşaa etti ve külleri buraya dökmeye başladı. eren holdingin son teknoloji ile inşaa ettiği santral bile kamyonlarla külleri taşıyarak bu kül barajına boşaltıyor.

  karadenizin incisi amasra gözlerimizin önünde katledilecek gibi gözüküyor.