şükela:  tümü | bugün
  • amasyanin elmasi meshur sanardim, lan ne lezzetli sucuktur bunlarin yaptigi bagimli oldum her gun bi parca en azindan yemezsem eksik hissediyorum.

abmalajli urun satan en iyi etci olabilir. helal olsun kimin markasiysa. sloganida kaliteli et herkesin hakki gibi bisey, hakkini veriyolar.

(bkz: ömer üründül)’ün markasiymis, vay anasini.
  • amasya et ürünleri ekur alt markasıdır, yani tfı (tab food ınvenstments) markalarındandır.
    burger king, sbarro, arby's, popeyes ve usta dönerci markalarının türkiye'deki et sağlayıcısıdır.
    aynı şekilde "ekmek unlu gıda" olarak bu restoranların hamur ihtiyacını karşılamak üzere ekmek fabrikası da açtılar.

627 burking king, 114 usta döner , 63 arby's, 188 popeyes, 80 sbarro restoranı mevcut.
    anlayacağınız devasa bir et restoran zincirine tedarikçi olarak açıldı. şimdilik 6 ilde 14 kasap da açtılar. fiyatları sokaktaki kasap ile aynı.
    amasya suluova bölgesinde 92 bin m2 'lik bir alana açtılar bu et fabrikasını.

anlayacağınız buranın sığırı danası amasya'nın dağında otlayan dana değil. balıkesir gibi besi danası. ancak türkiye'nin hatta muhtemelen ortadoğunun en hijyenik tesisidir burası. her ürününü güvenle tüketebilirsiniz. lakin gıda uzmanlarını dinleyip işlenmiş etten uzak durmanızı ben de tavsiye ederim.
    yani koruyucu içeren sosis, sucuk, pastırma yiyeceğinize; eliyle yaptığına eminseniz kasabınızın kurutulmuş sucuğunu yemenizi, aynı şekilde kayseriden pastırma siparişi vermenizi tavsiye ederim. maalesef sosis'i türkiye'de sağlıklı yapan bir kurum yok. o yüzden sosisi unutun.
  • mersin palm city'de yer alan mağaza. özellikle yerli hayvan vurgusu yaptıkları için dikkatimi çekti, acılı sucuğundan denedim sadece fena değil, fiyatı da baya uygun kilosu 40 liraya geldi. böyle kraft kağıt çantada veriyolar. broşürlerinin tasarımları da güzel ilgi çekici.

hafta sonları ürünlerden açıp tattırıyorlarmış denk gelmedi, salamını merak ediyorum.
  • az once mersin palm citydeki magazasindan et aldik. editlerim yiyince