şükela:  tümü | bugün
 • susam yağının nazal mukoza üzerine etkisi hakkında çalışma yapan doçent arıyorlarmış. söz konusu çalışmayı yapan tek kişi bulabildim sadece, tanıdığı filan varsa bu konuda çalışma yapan, haber vereyim dedim.

  http://imgur.com/a/n5gqg

  imgurla alıp veremediğiniz ne olm?

  http://i64.tinypic.com/2mw7zf9.png

  la tamam alın:

  https://i.hizliresim.com/dpznml.png
 • isim verseydiniz bir de bari. zaten herkes biliyor torpil yaptığınızı, niye uğraşıyorsunuz ki kılıf uydurmaya?
 • bırakın iyice siksinler ülkenin anasını, sokacak delik kalmayınca bakalım ne olacak.
 • akademik camiada yüzde 95 oranında dönen torpillerden bir örnektir.
 • turkiye'deki hemen hemen tum universitelerde gorulebilecek ilan. amasya universitesine ozgu degil. universite, o kisiyi almak icin yok'ten kadro ister, ilani da ona gore acar. sasirilacak bir konu degil bence.
 • akademik camiada işler bu şekilde yürüyor dediğim ilan. bunun sebebi, torpil değildir. üniversitelerin bölüm başkanlarına sürekli e-mail gelir adaylardan ve ilgilendikleri adayları çağırır sunum yaptırırlar. daha sonra, bölüm, sunum yapanlar arasından bir kişiyi almak ister ama kamuda ben bunu almak istiyorum diyemezsiniz. istediğiniz kişiyi almak için bu şekilde ilan verirsiniz. kısacası, bu yapılan normal. normal olmayan başka şeylere odaklanın derim.

  sonradan gelen edit: normal derken, amacım, bu işin doğrusunun bu olduğunu demek değil, işlerin böyle yürüyor olduğunu belirtmekti. akademiden ayrılıp, yurtdışında yaşayan bir araştırmacıyım. devlet üniversitesi ise, şu an bulunduğum ülkede dahi işler böyle yürüyor ne yazık ki. üniversitelerden ziyade, sistem kaynaklı bir sorun. normalin ya da akademide işlerin bütün üniversitelerde böyle yürüdüğüne inanmayan varsa, boğaziçi'nin, itü'nün veya odtü'nün sitesine girsin ve öğretim üyelerinin hangi üniversitelerden mezun olduğuna baksın.
 • insanları aptal yerine koymaktan da hiç rahatsız değiller.
  hakkaniyet ile davranmayarak kendi sonlarını hazırlayacaklar.
 • madem bahsi geçti, ben de 2016 ocağında başımdan geçen olayı anlatayım bu üniversiteyle ilgili. ancak olayı anlatırken kimseyi zan altında bırakmamak adına kurumları ve kişileri kodlayarak vereceğim.

  bu üniversite geçtiğimiz sene benim de mezunu olduğum anabilim dalında çalıştırılmak üzere bir araştırma görevlisi ilanına çıktı. benim bölümüm x olsun. yani ilana alınacak öğrencinin mezun olduğu anabilim dalı x olmalıydı. zaten ilk başta da öyle oldu. x bölümüne araştırma görevlisi alınacaksa bu adamın x mezunu olması beklenir. aynı zamanda bu alınacak kişinin x bölümünde doktora yapıyor olması gerekliydi.

  ilan şartları yayınlandıktan sonra bi anda ilan şartlar değişti ve şöyle bir ibare eklendi.
  x veya y bölümünde doktora yapıyor olmak gereklidir.

  bu şart değiştiğinde zaten işlerin kötüye gittiğini anladım. fakat yine de başvuruyu yaptık ve 1000 km yol kat edip amasya'ya vardık.

  sabah sınav salonuna vardığımda benim gibi 4 arkadaş daha vardı. hepsiyle tanıştık. hepsi de x bölümü mezunuydu benim gibi. bir arkadaş daha vardı. fakat o hiç bize yanaşmadı. dışarda tek başına bekledi sınav vaktine kadar. onun bölümü hakkında hiçbir bilgim yoktu o anda. fakat fazla şüpheci biri olduğumdan imza föyünden ismini aldım.

  sınav soruları geldi. ve ben şok. x bölümü için araştırma görevlisi alımının yapıldığı sınavda 8 soru vardı ve 8'i de y bölümüyle ilgiliydi. sınavda toplam 6 kişiydik. 4 kişiyle tanışmıştım ve 4 kişi de bölümü mezunuydu benim gibi. benim sınav sorularına cevap vermem çok zordu. zaten bir dakika kadar durdum sınavda. imza attım. diğer arkadaşın adını aldım ve dışarı çıktım hemen. yüksek lisans tezini kontrol etmek istiyordum çünkü. ve bingo. tam da tahmin ettiğim gibi. 6.arkadaş y bölümü mezunuydu. ve bütün sorular ona gelmişti.

  ben çoktandır ülke adına umudumu kaybettiğimden hiç zorlanmadım durumu kabullenmekte. güldüm geçtim. dışarda bir kahve makinesi vardı. 1 lira attım ona. bardağa umutlarımı doldurdum ve otogara doğru yola koyuldum tekrardan.

  not: tabi ki o 6. arkadaş kazandı.
 • ayakkabı numarasını da vermezlerse torpilli arkadaşın kariyeri tehlikede olabilir. eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım.
 • sözlükte durumu normal gören zihniyetlerin olduğunu göstermiştir.