şükela:  tümü | bugün
 • 14 aralık 1989 bordeaux doğumlu ve 206 cm boyundaki basketbolcu... fransa'da doğmuş ama hiç fransa'da basketbol oynamamış. kolej eğitimini amerika'da aldıktan sonra üç yıl japonya'da, üç yıl da italya'da oynamış. 2018-19'da virtus bologna ile şampiyonlar ligi şampiyonu oldular. temmuz 2019'da pınar karşıyaka ya imza attı. daha sonra 2019 fiba basketbol dünya kupası nda fransa milli takımı'nın ilk beş oyuncusu olarak oynadı. tabii ki çok önde gelen bir rolü olmadı ama bronz madalya alan takımın ilk beş çıkan oyuncusu sonuçta. iyi bir dış şut performansı vardı, serbest atış çizgisinden ise ortalama denebilir.

  2019-20 yılının önemli transfer başarılarından biri olabilir.
 • pınar karşıyaka formasıyla euroleague e göz kırpan fransız uzun. böyle devam ederse seneye izmir de kalmaz. biz vesely yerine şu adamı biz niye almadık acep? üstelik üçlük de atıyor.
 • ufuk sarıca'nın elinde 1 numara gibi oynayabilen 4 numara oyuncu.
  son oynanan 18 aralık 2019 karşıyaka enisey maçı'nda 7 asist ile oynadı. bu sezon 5+ asist yaptığı maçlar mevcut.
  ufuk sarıca oyuncuların alışılmış özelliklerinin dışında özellikleri günyüzüne çıkarmada bir usta.
 • 19 mayıs için çekilen gençliğe hitabe videosunda yer alan pınar karşıyaka oyuncusu.

  eşi ve çocuğuyla salonda paylaştığı fotoğraflar, saha dışındaki tavırları derken oldukça samimi geliyordu ama bunu da beklememiştik hani.

  gençliğe hitabe 1:35'ten itibaren
 • bazı maçlarda kaybolsa ve istikrarlı olmasa da fransız milli takımının en önemli oyuncularından ve bence çok net euroleague seviyesinde bir oyuncu. karşıyaka'ya çok iyi yabancılar hep gelmiştir ama m'baye'yi nasıl tutuyoruz pek anlamış değilim. dj strawberry, diebler, kenny gabriel mesela koç ufuk sarıcanın takımla beraber yükselttiği ve birbirlerini tamamlayan tipte oyunculardı. ama amath bariz bir zayıflığı olmayan, sizelı 5 numaralar hariç bire birde kiminle kalsa hem savunma hem de hücumda üstünlük kurabilecek, günündeyse maçta rahat 25+ sayı bulabilecek bir oyuncu. gigi datome tadı alıyorum biraz, onun takımı yukarı taşıma/takımın tutkalı olma özelliğinden var. şutu, savunması, atletizmi hepsi ortalamanın epey üzerinde, posteri yapılası smaçları var, üstüne üstlük düzgün karakterli, aile adamı. itiraf ediyorum, seni seviyorum :)
 • oğlum bazen ciddi ciddi soruyorum bu adamın bizde ne işi var lan?*5 hariç her yerde oynayabilen bi adam - ki bana göre 5 numara bile oynar zorda kalınırsa boyu 2.06 - fransa milli takımında sürekli oynuyor avrupa şampiyonaları dünya şampiyonaları olimpiyatlar ne işin var babacım senin bu ülkede sen cska'yı real'i geç nba'deki takımların en az yarısında oynarsın. ben 25 yıldır karşıyaka'nın kadrolarını bilirim ama bi pashutin'in bi de senin neden bizde oynadığını anlamış değilim.*neyse hep kal karşıyaka'da amath buralarda bırak basketbolu.
 • anadolu efes ile anlaştığı söylenen oyuncu. kaynak
  sebebi neydi ki
 • dış sut tehdidi de olan uzun.
 • anadolu efes ile 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştır.
 • efesi'imize hayırlı olsun.
hesabın var mı? giriş yap