şükela:  tümü | bugün
  • boynunda inek çanı gibi sürekli nikon'la dolaşıp yaşlı dede, sümüklü bebe, döküntü ev çeken üniversiteli canlı türü.

o kadar çok birbirinin aynısı kötü örneğini gördüm ki artık bir aşağılama çeşidi olarak kullanıyorum.
  • ister istemez bütün fotoğrafçıların geçmesi gereken bir süreçtir. bazıları iyi fotoğrafçı olur, bazıları da facebook fotoğrafçısı olarak yollarına devam eder o nikon d90'larla, canon 550d'lerle.
  • sol frame'de görünce neslinin tükendiğini sanıp sevindiğim tür. tüh.
  • her 3 türkiyeliden 5'i bu kategoriye girer.
  • zora gelemeyen insanların bulduğu uğraş sonucu kendine uygun gördüğü ünvan. yani bu insanlar mesela hobi olarak oturup resim yapmazlar, enstrüman çalmazlar, ne bileyim dans kursuna filan gitmezler çünkü zor gelir. oysa parayı basıp kamerayı boynuna takmaktan ve deklanşöre basıp daha önce 18938498 adet çekilmiş bulunan dede, nene, sümüklü çocuk, merdiven, yıkık duvar, vs. fotoğraflarının aynından çekmek çok kolaydır. bilmedikleri bir şey varsa o da fotoğrafçılığın bir objeyi karede ortalayıp çok düşünmeden deklanşöre basarak resimleri facebook'ta yayınlamaktan ibaret olmadığı. doğru kompozisyonu, ışığı, açıyı bulmak bir sanattır ve hiç de öyle bir düğmeye basmak kadar kolay değildir. ha bunun dışında kendi resimlerini banyo etmeyen kişi sadece fotoğraf çekmeyi seven bir insandır benim gözümde, fotoğrafçı değil.
  • bir ara güler değildir.

amatör işte yarraam dalga geçilecek birşeyi yok, iddiası yok, tarzı yok. he tüm amatörlüğüne rağmen ara güler vs. ben diye dolaşıyorsa ayrı mesele.

bu arada; evet, nikon d90 sahibi amatör bile sayılamayacak fotoğraf meraklısıyım*
  • parayı bastırıp aldığım nikon d7000 kameram ile gelecekte girmek istediğim kategori..