• geçici (genellikle 10 dakikadan kısa), vasküler kaynaklı ani görme kaybı, potansiyel müzik grubu ismi
  • a.carotis interna'nın oklüzyonu nedeniyle oluşur. bifurcatio carotidis'te atherosklerotik lezyonlara rastlanır.
  • arteria carotis interna tıkanmalarına da bağlı olabilen ani görme kaybı, kalıcı olabilir.
  • geçici bir görme kaybı tecrübe etmiş hastada aklımıza gelmesi gereken olası tanı amorozis fugaks'tır. amorozis fugaks, karotik arter kaynaklı rahatsızlıkların(daralma, pıhtı atma...) buna bağlı olarak da gözü besleyen damarların gelip geçici tıkanmasının yaygın bir semptomudur. tehlike çanlarıdır. gelecek daha büyük rahatsızlıkların (felç veya inme gibi) habercisidir bu nedenle iyi değerlendirilmelidir. öyküsünde geçici körlük bulunan hastanın; ultrasonografi, mr, anjiografi gibi görüntüleme yöntemleriyle hangi gözü etkilenmiş ise o taraftaki karotid arteri incelenmelidir.
  • her entrysinde doktor olduğunu belirten bir yazar. (bkz: açılın ben doktorum)
  • bir çeşit trans iskemik atak alt grubudur.
  • günde 5 defa abdest alan egzama olurmuş. güldürdü beni ama bir deri ve zührevi hastalıklar uzmanı olan kendisine gelecek hastalara da acıdım.
  • (bkz: oral parfümü icat eden türk)
    (bkz: 250 gram tartışmasına son veren araştırma)
    bu yazılarım güzeldir kafadır tavsiye ederim
  • kendini ingilizce öğretmenleriyle kıyaslayan doktor olduğu iddia edilen şahıs, bana daha çok işsiz gibi gelmiştir.
  • anladığım kadarıyla arkadaş doktor. bilmeyen varsa öğrensin, kendisi bir doktor. bakın tekrar ediyorum bu adam doktor! *

alakalı alakasız her başlıkta doktor olduğunu söyleyip üstüne doktorlarla alakalı üç entryli başlıkları dahi bulup entry girerek resmen doktorum ben diye feryat ediyor adam. biri duysun artık şu arkadaşın feryadını. doktor olduğunu belli edeceğim derken harap olacak buradalarda. ne diyeyim, en doktor sensin kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap