şükela:  tümü | bugün
  • son derece kesin ölçüm yapan akıllı saat,
    30 ila 40 gün pil ömrü ve dahili gps'inin olması bu saati rakipsiz yapmaya yetiyor
  • gps ile bir adım one cikan saat/bileklik.
  • alanı hemen hemen 1 ay oldu memnuniyetle isteklerinizi karşılayacak bir ürün / akıllı saat.

özellikle uzun şarj süresi, gps, adım sayma, nabız ölçme ve tüm bunların sonucunda grafik olarak görme gibi artıları olan bir saat.

özellikle aktif kullanım da yaklaşık 16 gün şarjı gitmektedir.

sürekli şarja tak çıkar uğraşmam demek istiyorsanız tercih edilesi fiyat / performans ürünü.

bir kaç kere gps açmama rağmen şarj yüzdem. (fakat gps aktif kullanmadım)

aktif kullanılanların içinde adım sayar, kalp ölçme, alarm, etkinlik gibi hatırlatmalar vardı ve sonuç

düzeltme: resim ekleme.
  • şubat ayının başında saatim gelmişti. yaklaşık 5 gün kullanmamla saatin anasını ağlatmıştım. saat brick olmuştu. önceleri portekizce cihazı senkronize edin şeklinde ekran stabil kalmıştı. daha sonra başka telefonla saati açmaya çalışmam sonucunda cihaz siyah ekran hatası verdi. yani durum git gide kötü oluyordu. ve şarjı %40 civarındaydı. bugün şarjı bitti ve cihazı yeniden bir açayım dedim. daha önceleri bluetooth görmüyordu, şarjdan sonra tekrar denedim görmüştü. ilk adımı başarıyla gerçekleştirdim. ama cihazda hala siyah ekran sorunu vardı. uygulamadan fotoğraf ekleme yerine fotoğrafımı yükledim. bir nevi update işlemi yaptım istemsizce. cihaz kendini update ederken siyah ekran zıkkımı ortadan kalktı. geri gelmişti. şu an hiç mutlu olmadığım kadar mutluyum. siz siz olun korsan firmware yüklemeyin arkadaşlar. şu 45 günde beni türlü hallere soktu ama düzeldi şükür.

eğer siz de benim gibi sorun yaşarsanız; telefonunuzun dilini ingilizce yapıp auto update yapmayı deneyim. manuel yaparken cihazı düzeltirim mantığıyla daha kötü oluyor. internetteki işlemler benim işime yaradı mı ayırdına varamıyorum ama tavsiye etmiyorum.

not: herkese tavsiye ettiğim, akıllı mı akıllı saattir. gps sayesinde bisiklet gibi aktivitelerde bulunuyorsanız sizi daha da mutlu edecektir. beni ediyor. iki nokta üst üste kapalı parantez `::)`
  • şarj konusunda kendini aşmış gerçekten.
    düzenli olarak nabız ölçme, titreşim, bildirimlerin açık olmasına rağmen (mesaj okuma, gelen arama, saat alarm gibi) sonuç ortada.
    ve daha şarj 31’de şuan 22.gün.
  • alanlarin nerden aldigini merak ettigim akilli saat.
  • fiyat performans açısından mükemmel cihaz.

bir akıllı saat değil, sadece temel seviyede bildirim veriyor, örneğin whatsapp'tan mesaj geldiğinde gönderenin adı ile birlikte mesajı gösterebiliyor (türkçe karakter sorunu var). ancak yanıt veremiyorsunuz.

asıl fonksiyonu adım saymak, uyku takibi yapmak ve koşu/yürüyüş/bisiklet aktivitelerinizi kaydetmek. bunu da pahalı rakipleri kadar iyi yapıyor. sadece gps bağlantısı yavaş kuruluyor ve hassasiyeti azıcık daha kötü. kötü derken, metrelerden bahsediyorum.

pili bitmiyor, su geçirmiyor (tatlı su), pili bitmiyor.

pili bitmiyor demiş miydim?
  • 1 ay kullandım sonra satıp normal saatlerime geri döndüm. cihaz öncelikle çok hafif ve kayışı kaliteli ( kayış iyi hoş yumuşak ama bende alerji yaptı). ekranı güneş altında inanılmaz rahat görünüyor, arka ışık parlaklığı da yeterli. ekran her zaman açık kalabiliyor yani saate bakmak için bilek hareketi yapıp ekranı uyandırmak vs gerekli değil, her daim normal bir saate bakar gibi saati, tarihi görebiliyorsunuz. banyo yaptım 3,4 kez su geçirmedi o konuda bir problemi yok. android telefonla bağlanması rahat, gelen bildirimleri okuması da kolay sayılır. adım sayarı kötü ve güvenilir değil. düzgün bir adım sayar istiyorsanız samsung'un akıllı saatlerine bakın. gear fit kullanmıştım 1.5 sene civarında, o kadar iyi bir adım sayarı vardı ki normal gündelik yaşamı bırakın yüzerken diyelim adım atıyorsunuz onu bile algılıyordu fakat kulaç vb. durumları hiç saymıyor yanılmıyordu. bu saat öyle değil kolunuzu öylesine sallarsanız bile adım olarak algılayabiliyor ve attığınız adımdan her daim fazla gösteriyor. uyku takibini de pek başarılı bulduğumu söyleyemem son olarak şarjı iyi gidiyor 1 ayı çok rahat çıkarıyor. bana saati göstersin, dokunmatiği iyi olsun az da bildirim vs okuyayım derseniz tercih edebilirsiniz.