*

şükela:  tümü | bugün
 • amazon'un bugün kullanıma açtığı cloud servisi. ücretsiz olarak 5gb depolama alanı sunuyor.
  detaylı bilgi için https://www.amazon.com/clouddrive/learnmore
 • ucretlendirmesi asagidaki gibi olan amazon cloud servisi.

  5 gb
  free, free of charge to you

  20 gb
  $20.00/year, less than $1.75 / month

  50 gb
  $50.00/year, less than $4.25 / month

  100 gb
  $100.00/year, less than $8.50 / month

  200 gb
  $200.00/year, less than $16.75 / month

  500 gb
  $500.00/year, less than $41.75 / month

  1000 gb
  $1,000.00/year, less than $83.50 / month
 • güzel. apple nisan ayı içerisinde mobileme yenilemesi ile bunu takip edecek. microsoft da uzun süredir cloud odaklı çalışıyor.
 • lady gaga'nın yeni albümünü 1 dolara satma iddiasındaymış. rekabet büyük tabi sektörde ama bence izin vermezler.
  (bkz: o iş yaş)

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25216722/
 • mac desktop clienti 'surukle-birak' destekleyen guzel servis. dropbox ile cekisecekleri cok acik. ikisi de temelde benzer hizmeti sagliyor. fiyat olarak(yillik bazda) dropbox iki kati daha pahali olarak goze batiyor ancak "sharing" gibi ozellikleriyle de cloud drive'dan ayriliyor. tabi dropbox'in hizmet olarak amazon s3'u kullandigini unutmamak gerek.
 • son gunlerde google drive'in yayina girmesi haberiyle herkes deli gibi dropbox ve google drive karsilastirmasi yaparken turkiye piyasasinda bilinirlik acisindan geri kalmis, dropboxdan ucuz googledan pahali servis.
 • aslında dropbox kullanırken bunu kullanıyoruz teknik olarak galiba. dropbox depolama alanı olarak amazon cloud servislerini kullanıyor çünkü. dropbox'un kendi datacenter'ları olan sağlayıcılara göre oldukça pahalı hizmet vermesinin sebebi bu olsa gerek. yakında indirime giderler ama fiyatları bu servisin fiyatlarının altına düşmesi pek olası değil.
 • kurcaladığım kadarıyla auto-sync olayı bulunmayan servis. arayüz olarak hepsinden başarılı olsa da, oluşturduğunuz her dosyayı, klasörü, vs.. el ile yüklemek gerekli.
 • kindle kullanıcısı iseniz ve send to kindle servisini kullanıyorsanız artık dökümanlarınız burada depolanıyor. amazon cloud drive uygulamasını açtıktan sonra "my send-to-kindle docs" şeklinde bir klasör görüyorsunuz. işte tüm send to kindle ile kindle cihazınıza gönderdiğiniz dökümanlar burada listeleniyor. ayrıca normalde 5gb ücretsiz depolama veriyorken amazon hesabınıza tanımlanmış kindle cihazınız varsa onun için de ayrıca 5gb veriyor, totalde 10gb'lık depolamaya sahip olmuş oluyorsunuz.
 • ben hiç anlamış değilim, yani ne işe yarıyor ne yapıyor 10 gb yer var anladık. bir zamanların skydrive'ı gibi birşey mi bu? desktop app ne peki? tek istediğimiz mobi formatındaki dosyalar otomatik olarak amazon cloud drive'a yüklensin biz de kindle içinden tarayıcı ile uğraşmadan yükleyelim. sync yok upload yok ne var lan it? demezler mi adama.
  dosyaları cloud klasörüne attım bekliyorum. ne gelen var giden. web tarayıcısından yükledim inen bir şey yok. napıyorum anlamış değilim.
hesabın var mı? giriş yap