şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amazon.com'un ingiltere şubesi... valla... united kingdom two points de derler bizim orada...
 • iki ayda bir abartılı dvd indirimleri yaparak kendine bağımlı, ve üç basamaklı pound tutarları olan siparişler vermeye mecbur eden satanik site. sayesinde yarı fiyatına ciddi bir dvd arşivi oluşturmak mümkün olsa da, alırken widescreen mi, altyazısı adam gibi mi, sesi düzgün mu kontrol etmek gerekir.
 • turkiye'ye elektronik e$ya gibi bazi kategorilerdeki urunleri gondermeyen ali$veri$ sitesi.
 • kitap için ideal dvd için iki kere düşündüren bir sitedir. bazı filmlerin sadece ingiltere baskıları varsa ya da türkçe altyazıya ihtiyaç duyan biriyseniz tercihinizi bu siteden yana kullanmak en doğrusudur. altyazı tercihiniz değilse ve birinci bölge dvdleri izlemekte sorun yaşamıyorsanız filmlerin amerikan baskılarını öneririm.

  bunun iki nedeni var. ilki avrupa ülkeleri sansür konusunda daha katı olduğundan filmlerdeki kırpılmış sahne sayısı ikinci bölge dvdlerde daha fazladır. diğer bir nedense ingiltere baskısı dvdler daha fazla dil seçeneği sunduğundan ekstralarda kısıntıya gitmek zorunda olmalarıdır. macarca altyazı ispanyolca dublaj derken dvd'nin kapasitesi dolduğundan içerik amerikan baskısından tamamen farklı olabilir. görüntü ve ses kalitesinde düşüş, yönetmen ve oyuncu yorumlarının pas geçilmesi, silinmiş sahneler ve belgesellerin olmayışı gibi durumların yanısıra bazı dvdlerde sırf sığsın diye filmden gereksiz görülen sahnelerin çıkartıldığına tanık olmuşluğum vardır.

  bu siteden dvd alınacaksa tavsiyem imdb benzeri sitelerden filmin örjinal süresinin öğrenilmesi ve ikinci bölge dvd'de belirtildiği süre ile karşılaştırılmasıdır. bu karşılaştırma sırasında saniyede görünen kare farkının da dikkate alınması gerekir. sinemada perdeye saniyede 24 kare yansırken pal tv sistemlerinde bu sayı 25tir. 90 dakikalık bir film pal dvd'de izlenecekse süre 86 dakikaya iner. bu dvdnizin sansürlenmiş olduğunu göstermez.
 • posta ücreti fazla abartmayan, eskişehir'e istediğim 3 ayrı siparişin hepsini de 4 gün içinde elime ulaştırmayı başarmış sitedir. ha ptt'nin hakkı yok mu? olabilir tabii.
 • gecen cumartesi aksami siparis ettigim crying freeman isimli nadide filmi bugun* elime ulastiran super e-ticaret sitesi... turk postasinin da bunda katkisi varmidir yok mudur tam emin degilim cunku amerika ve kanada' dan yapilan siparislerde cok da basarili degillerdi.
 • link' inide verelim tam olsun.

  http://www.amazon.co.uk/
 • amazon com da zor bulunan yada hiç bulunmayan birçok şeyi daha ucuza edinmenizi sağlayan online alışveriş sitesi.
 • uyanık kitap kurtları için bulunmaz bir nimet olma özelliğine sahiptir amazon.co.uk.
  şöyle ki; piyasaya henüz çıkmış olan kitapların bile uygun fiyatlarla satılan "used books" satışları vardır, ancak burada iki noktayı belirtmekte fayda var:
  birincisi, onların "used books" dedikleri bizdeki gibi sayfaları yırtılmış, üzerine iskender sosu dökülmüş, her sayfasının sağında solunda telefon numaraları, alışveriş listeleri not edilmiş gibi olmuyor, hatta birçok sefer orjinalinden hiçbir farkı olmadığını görüyorsunuz...
  ikincisi ise, fiyatlarda aklınızın almayacağı rakamlar bile görme şansınız oluyor. 10 poundluk bir kitabı 0.01 pounda bulmak çok sık rastlanan bir durum olmasa gerek!...*

  ancak şöyle bir handikap var, biz türkiye'de yaşayan insanlar olarak onların gözünde 25.sınıf dünya ülkesi olduğumuz için kafalarına göre akılalmaz kargo ücretleriyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz kimi zaman, ya da mantığı anlaşılamayacak bir şekilde türkiye'yi seçtiğiniz anda karşınıza "no international transportation" gibi sebepsiz bir uyarı çıkabiliyor...

  yine de şansınıza güveniyorsanız denenmesi makbul bir uygulamadır... deneyiniz, denetiniz...
 • eger ki, bu web sayfasindan satin almayi planladiginiz bir dvd'nin abd versiyonundan (region 1) kirpilmi$* sahnelerinin olup olmadigini, varsa bunun suresini ve nedenini british board of film classification'in web sayfasina girip, film bazinda arama yaparak ogrenebilirsiniz..