şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle bu entry amazon.com'dan siparis veren ya da vermek isteyen kisilerin benzer deneyimler yasama ihtimaline yoneliktir. derdimi merak etmeyen arkadaslar okumayabilirler.

efendim, olay su: birkac gun once amazondan bir cift skechers ayakkabi siparis ettim. odemeyi yaptim ve sistem uzerinden gelismeleri takip etmeye basladim. birkac gun sonra takip sistemine girdigimde amazonun kargolarini turkiyeye getiren iparcel firmasindan tasima sirasinda kargonuz kayboldu diye bir mesaj gordum. hemen amazona mesaj attim ve durumu anlattim. urun bedelini iade edebileceklerini, sistemsel bir durum olabilecegini ve tekrar siparis veebilecegimi soyledi..urunu tekrar siparis ettim ve birkac gun sonra ayni mesajla karsilastim.. bu sefer kargo firmasina mail attim, durumu anlattim. bana urunun nonpermissible oldugunu (turkiyeye girmesi yasak kisaca) ve amazona iade edeceklerini soylediler.

evet, yanlis duymadiniz.. spor ayakkabiyi turkiyeye gonderimi uygun bulunmayan urunler kategorisinde degerlendirmisler ve daha vahimi butun bunlar amazonun sisteminde gorulmuyor. arada iletisim yok. musteri hizmetlerini aradiginizda bizden cikmis gorunuyor, zamaninda elinize gecmezse yardimci oluruz diyorlar.

bu durumun gerekcesini bilemiyorum. yeni uygulama mi? turkiyeye ozgu birsey mi ? bana mi denk geldi? kafamda deli sorular.. ama 2 ayakkabi icin de ayni gerekcenin iletilmesi durumu tesadufi olmaktan cikariyor bence..

sonuc olarak; uzulerek bir daha siparis vermeyi dusunmuyorum artik amazondan, en azindan bu firma degisene kadar.

not: daha once amazondan birkac kez ayakkabi aldim ve hic sorun yasamadim.
  • amazon’dan 6-7 cift ayakkabi siparisi verip hic yasamadigim sorundur. amazon’a detayli sekilde bilgi verip sikintinizi anlatirsaniz sorununuzun cozulecegine ve bir daha boyle bir sey yasamayacaginiza eminim. turkiye’ye ayakkabi gonderimi yasak falan degil. kargo firmasi da hizli gonderi secmediginiz surece degismeyecektir, standart gonderi icin iparcel’i kullaniyorlar.
  • oncelikle hepsi burada degilim malesef:)

ben de daha once birkac kez ayakkabi aldim amazondan, sorun yasamadim. bu i parcelin yeni bir uygulamasi olabilir diye dusunuyorum. amazon sistemde iade goremedigi icin birsey yapamiyor su anda. ayakkabi teslim suresini bekleyip, daha sonra irtibata gececegim, bakalim ne olacak..