şükela:  tümü | bugün
2864 entry daha
  • cuma olayından sonra kargoların gecikmesi nedeniyle iade süresini uzattı adamlar. işte amazonvari hareketlerden biri. gelen mailde geciken kargolardan dolayı kasım aralık ayındaki siparişleri şubat 2020 ye kadar iade edebilirsiniz falan diyordu.

şimdi hepsiburadadan aldığın ürün 1 ay sonra geldi, faturası önce kesildi diye iadede sorun yaşayacak bir çok kişi.
  • ilk siparişimde hayal kırıklığına uğratan şirket..

önceki entrylerimin birinde bahsettiğim 500 tllik alışverişim istanbuldan memleketime yaklaşık 4-5 gün içinde vardı ve bu aldıklarım 4 parçaydı.

bu aldığım 4 parçadan biri kargonun içinde çıkmadı.. amazon müşteri hizmetlerini aradım ve durumu anlattım. müşteri hizmetleri ise 2 gün içinde kargo şirketiyle görüşüp sizi bilgilendireceğiz dedi.

bu aldığım 4 parça ürün ben amazondan aldıktan 1 saat sonra baktığımda aldığım ürünlerden bir tanesi olan 15-20 tllik kalem kadar ucuzlamıştı.. müşteri hizmetlerine mesaj attım, iade edebilirsiniz dediler.. yani ben siparişimi iade etsem 500 tl içinde aynı kalemden 2 tane almış olacaktım.. uğraşmak istemediğimden dolayı iade de etmedim ve gelmesini bekledim.. 4-5 gün bekledim ama bu sefer de ürün eksik geldi.. küçük kardeşimi hayal kırıklığına uğrattın amazon..

edit: aldığım satıcı amazonun kendisidir.
  • yine amazondaki başka satıcılarda toplam 1960 tl yapan 3 adet kipling çantayı amazon satıcısından 680 liraya aldım cuma günü, az önce ulaştı bana. çantalar orjinal ve çok güzel paketlenmiş. bu alışverişteki performansı başka ürünlere de yansıtırsa yakında pazarın hakimi olur.
  • ciddi operasyonel sorunları vardır.
    siparişiniz teslim edilmemesine rağmen, amazon'un sitesinde sipariş takibi yaptığınızda da teslim edildi görünür.

bunun da sebebi sanırım çalıştıkları kargo şirketi olan mng kargo'dur.
    adamlar amazon'un bug'ını bulmuşlar, teslim etmeyip, teslim edildi gösterebiliyorlar.

mng kargo, sabah 8'den akşam 8'e kadar açık olan iş yerine, akşam 17:48'de "kargonuz adresinize getirilmiştir, bulunamadığınızdan şubemizde beklemektedir, yarın almanız rica olunur" diye sms atar.
    ne hikmetse döküman kargoları teslim ederler ama kutu kargolarda hep bu mesaj gelir.
    şubeyi aradığınızda da "alıyorsanız alın, almıyorsanız iade edeceğiz" derler.

bir haftadır şubede bekliyor kargo, bakalım kimin inadı kazanacak.
  • ilk kez alışveriş yaptığım ve memnun kaldığım için beni kazanan şirket. kurumsal güven diye bir şey var arkadaş. bunu sağladığın zaman müşteri başka yere gitmek istemez zaten.

ne zamandır almak istediğim birkaç şey vardı. onları biriktirip black friday'de alırım diyordum. önce bunları trendyol'dan almayı planladım. çünkü daha önce bir ürün alıp, sorun çıkmadan erkenden siparişimi getirdikleri için memnun kalmıştım. ancak almayı planladığım bir ürünün 600 liradan 200 liraya indiği görünce şüpheye düştüm. sonra baktım diğer sitelere ürünün orijinal fiyatı zaten 215. aslında hemen hemen her üründe daha düşük fiyat artışlarıyla aynı taktiği uygulamışlar indirim yüzdesini fazla göstermek için. hatta indirim uygulamadıkları ürünlerde bile yapmış gibi göstermişler. ben de bir yerden sonra daha eril bir dille 'başlarım yapacağınız işe' diyerek, birazcık araştırmadan sonra amazon'a üye oldum. cuma günü sipariş ettiğim ürünler için perşembe günü ulaşır diyorlardı ama küçük sürprizler yaparak bugün 12 olmadan ürünlerimi teslim ettiler. reklam gibi oldu ama hep rezalet rezalet nereye kadar, biraz da memnuniyetlerden bahsetmek lazım.
  • ben de 2 gün önce amazon tr den sipariş verip kitap aldım. normalde kitaplarımı d&r dan online olarak alıyordum ama amazon'un alacağım kitaplarda çok daha fazla indirim yaptığıni gördüm. 3 kitap aldım ve internetteki en ucuz fiyatın amazon'da olduğuna şahit oldum.

edit: sipariş süresi kitap için 3-4 günü buluyor. bilginize.
46 entry daha