8472 entry daha
  • alışverişte öncelik olayı harika olan site. çok ince düşünmüşler. 5 paket bebek bezi siparişi veriyorum. bir paketi ertesi gün teslimat oluyor, kalan dördü sonraki gün. resmen bezsiz kalmayalım diye önceden bir paketini yolluyorlar. tek siparişi iki kargoya bölüyorlar .teşekkürler
  • türkiye'ye giriş yaptıkları günden beri kullanıyorum. satıcısının amazon olduğu hiçbir alışverişte sorun yaşamadım. kargolar genelde 1 2 günde sapasağlam geldi. prime üyeliğimi de aldım. her ay twitch'te arkadaşlarıma abone oluyorum :d
  • ben çok ama çok memnunum, bu yeni nesil kolay gelsin kargoyu da beğendim, iyi ki girdi amazon türkiye pazarına.
  • sepetteki ürünlere indirim uygulanınca haber vermesi güzel de, indirim uygulamadan indirim var demesi biraz tuhaf. :)

ekran resmi
  • platformunda satış yapanlar açısından "kargo" operasyonlarında iyileştirme yapması gereken e-pazaryeri.

normalde farklı kargo firmaları ile gönderim yaptığımız ürünleri "hadi bu sefer de kargo hizmetini kendilerinden alalım da görelim süreç ve fiyat nasıl işliyor?" diyerek, göndereceğimiz ürün için kendilerinden kargo hizmeti aldık. etiketini filan basarak, kargonun (mng kargo - kargo firmasını seçme hakkı vermiyordu, otomatik olarak bu firma çıktı) yolunu tuttuk. ancak, kargo şubesine ulaştığımızda, yetkili arkadaş "bu kod bize ait değil yurtiçi kargo'ya ait" diyerek işlemin muhtemelen olmayacağını ama yine de sistem üzerinde deneyeceğini beyan etti.

sistem ise kendilerine maalesef izin vermedi. yani kargoyu veremedik. sonrasındaysa, ürünle beraber yurtiçi kargo'nun yolunu tutarak, onlardan da bilgi almak istedik. şubedeki yetkiliye durumu anlattığımızda, kendilerinin amazon ile çalıştığını ancak elimizde bulunan kodun yurtiçi kargo kodu olmadığını, daha önce de benzer şikayetlerle farklı kişilerin kendilerine geldiğini beyan etti. çözüm olarak ise amazon ile görüşmemizi veya farklı bir kod ile yeniden denememizi talep etti.

o kadar vakti olmayan bizler ise kendi çalıştığımız firmaya giderek, kargomuzu teslim ettik. hatta amazon'un çıkardığı kargo bedelinden daha da düşük bir fiyat verdik.

şimdi, amazon.com.tr'ye sunabileceğimiz iyileştirme önerileri şu şekilde olabilir;

*etiketlerin .zpl formatında değil de mümkünse pdf formatında çıkması.
    *kargo firması seçim hakkı verilmesi. tek bir firmaya bağlı kalınması, şu dönemde, pek de akıllıca değil. hatta kolaygelsin ve agt'nin de sisteme entegre edilmesi.
    *kargo fiyatlarının daha uygun olması.
    *kargo kodu oluşturma ve bunların kargo firmaları ile doğru bir şekilde paylaşımının sağlanması.
    *kargoların adresten alınması için gerekli organizasyonun sağlanması.

herkese iyi alışverişler dileğiyle...
  • aynı siparişin dağıtımını firmalara bölen site. operasyonel nedenleri olduğunu düşünüyorum ama kolay gelsin'e verdikleri kısım taahhüt ettikleri gün gelirken diğer kısmını agt'ye verdikleri için ve agt her zaman olduğu gibi geç kaldığı için siparişin bir kısmı elimde diğer kısmı yok. gecikme problemi bir yana kolay gelsin'le gelen siparişi kullanmam için agt'ye teslim ettikleri ürüne ihtiyacım var. bu da sana geri bildirim olsun sevgili amazon.

agt sayfasında siparişimi kontrol ediyorum, ziyarete geldik yoktunuz diyor. hadi sokağa çıkma yasağını geçtim ama bir de kanıt olarak fotoğraf koymuşlar benim evimle alakası olmayan bir yer, istanbulda rastgele bir yer çekmişler ve koymuşlar.

seviliyorsun amazon ama en kısa zamanda tüm dağıtım operasyonunu kolay gelsin'e devredersen biraz daha sevileceksin.

bu arada amazon överken aslında kolay gelsin övüyoruz, bunu da dikkate almanız lazım.
  • bugün verdiğim 7-8 kitaplık tek parça bir siparişi, tüm kitapların satıcısı amazon olmasına ve kitapların tamamı stokta olmasına rağmen 3 parçaya bölen ve o şekilde kargolayan site.

bana bir ek maliyeti yok ama neden böyle yaptılar merak ettim.
  • yalnız adamlar hayır kurumu gibi güntekin...

prime'a kargo bedava olması ve akşam sipariş verip, ertesi gün gelme olayı çok hoşuma gidiyor. bu da yetmiyor, bazen 100 lira'ya 30 lira indirim gibi fantastik kampanyalar da yapıyorlar.

evin temizlik ve kuru gıda ihtiyaçlarını da amazon'dan almaya başladım. en son kağıt havlu ve müsli aldım mesela...

allah razı olsun jeff, yolda görsem bir lahmacun, yanında da ayran ısmarlarım. büyük adamsın.
  • kart bilgilerini kaydetmeden alışverişe izin vermeyen site.

mesela ben kart bilgilerimi kaydetmeden alışveriş yapmak istiyorum. buna imkan tanımamış olmamaları saçma geliyor. kişisel verileri koruma kapsamında kart bilgileri kaydedilmeden de alışveriş yapabilme hakkım var. hemen gidip cimer'e yazayım. sevgili amazon yöneticileri, bunu okuyorsanız benim gibi ruh hastalarının önerilerini dikkate almalısınız. yoksa siz bilirsiniz yani.
9503 entry daha
hesabın var mı? giriş yap