• bugünün koşullarında 200 dolares daha ucuza gelir.

ediş: başlık başa kalmış. adamın biri güzel güzel anlatmıştı nasıl olur da olur diye.. şimdi ne kadar ucuza gelir bilemiyorum.
  • 200 dolares için gümrük stresine değer mi diye düşündüğüm yöntem
  • ürünün gümrükte takılmasına sebep olacak eylem.
  • olumsuz tarafları cihazın ntsc olması nedeniyle yurtiçinden alınacak bluray filmlerin oynatılamaması ve parası verilse bile sony türkiye'nin tamir etmemesidir. onun dışında mantıklıdır, elektrikçiden alınacak uygun güç kablosuyla tıkır tıkır çalışır, ifixit teardown'a göre içerisindeki power supply avrupa voltajına da uyumludur.

edit: kivanc1'in söylediği gibi mustafa yiğit garantinin türkiye'de geçerli olmadığını fakat sony türkiye'nin ücreti karşılığında tamir edeceğini yazmış. link
  • bir takım sığırların ezberden gümrük siker gümrük çöker diye bik bik öttüğü alım. merak ettiysen önce bi tam oku sonra sen alma amk.
  • gerçekleştirdiğim eylem. satmak için aldım. toplam 1250 liraya mı ne geldi. geri zekalı müşteri hizmetleriyle 30 dk.lık bir mesai yaparak gümrük masrafları bakımından fazlalık olan 60 lira'yı geri aldım. 1190 lira'ya gelen cihazı 1450 lira'ya sattım. 260 lira kar için maceraya değmezmiş onu anladım.

olaydan 1,5 ay sonra yani bugün bir mail geldi kredi kartınıza 110$ iade ettik diye... kesin bir yanlışlık var ama gümrük masrafı çıkmamış? açtım baktım hakikaten de 248 lira iade etmişler.

velhasıl vaktiyle 2-3 tane alıp satmadığıma pişmanım.

not: artık türkiye'de amazon.com'dan almak imkansızdır çünkü:

we are not able to ship this item to your default shipping address.
  • yerini amazon.de'ye bırakmıştır.
hesabın var mı? giriş yap