şükela:  tümü | bugün
371 entry daha
  • 15 kasımda 2 parça ürün sipariş verdim, ikisini bir kutuya koyup göndermelerini istedim.. ancak amazon paşa ürünlerin bir tanesini "aramex"e, diğerini "i-parcel"e teslim etmiş yada teslim etmiş gibi yapmış..

takipte hiç bir hareket olmayınca bugün aramex'e mail attım.. gelen cevapta "paketi henüz şubede teslim almadıklarını" yazmışlar.. yani 1 haftada sıfır hareket..

https://i.hizliresim.com/4g3ypy.jpg

i-parcel ise paketi daha bugün (21 kasım) ancak teslim almış..

https://i.hizliresim.com/mab94a.jpg

siparişi vereli nereden baksan 1 hafta geçti ve inanılmaz bir yavaşlık sözkonusu.. bunlar eskiden böyle şeyler yapmazdı çok ilginç..
  • hafiften sıçmaya başlayan kurum.
    15 kasım'da üçü de bizzat amazon'da stokta görünen üç kitap sipariş ettim. ilk ikisini 21 kasım'da kargoya verdiler, üçüncünün akıbeti meçhul. kitabın sayfasına gittiğimde artık "stokta yok" yazıyor. düzenbaz n11 satıcısı mısınız amazon musunuz? stokta görünen ürünü satın alıyorsun, bir haftada kargoya veremeyip stokta yok'a düşürüyorlar.

dil ayarları ayrı bir hikaye. kendi kendine bir türkçe bir ingilizce yapıyor, her seferinde sanki ben değişiklik istemişim gibi onay sayfasına yolluyor, üstüne iki tane bilgilendirme maili atıyor. yazacağınız koda sizin.
  • amazon.uk'in ikiz kardesi.

uk de ondan farkli degil. yasadigimiz tecrubeleri yazmaya usendim simdi ama kisaca amazon cokus devrine girmistir.

gecmis olsun.
  • thanksgiving ve black friday zamanı olur böyle aksaklıklar. ekim-kasım bir de noel zamanı yükleniyor ecnebiler alışverişe. çok şey yapmayın siz yine de.
  • amazon un avrupa kollari, orijinal amerikan store unun sol topu bile olamaz. us amazon da paket 1 gun gec gelsin full para iadesi yapilir, avrupa amazon dukkanlarinda 1 hafta gec gelir en fazla kargo ucretini iade ederler. amazon.de de negatif yorum yazarsin, onaylanir 1 hafta sonra silinir.

uzun lafin kisasi arada cok fiyat farki yoksa amazon us tercih edin. amazon.de hepsiburada gibi birsey.