şükela:  tümü | bugün
 • kendi capimizda yaptigimiz ama detaylari ve her gun degisen kural kaideleri sebebiyle saticilarina dunyayi zindan eden bir sistem. colugumuzu cocugumuzu yedi doymadi be ya deyisinin vucut bulmus hali.

  economies of scale mevzusundan dolayi ne musteri iliskilerinde ne de teslimat hususunda adamlarla yarisamiyorsun ne yazik ki. en kotusu de fba urunlerini kendi sitesinde istedigi gibi one cikarabilyor.

  buradan cok is fikri cikar gencler. amazon'a tas koysaniz satar.

  edit: gaza gelmem.
 • amazon fba ile gelir elde edenlerin bilmesi gereken vergisel konular nelerdir ?
 • uzun zamandır bu konu araştırma listemde yer alıyor. ne kadarlık sermayeyle ne kadar ortalama kazanç sağlayabiliriz? riskleri nelerdir gibi merak ettiğim şeyler var. kendi tecrübelerini paylaşmak isteyenler yeşilden (veya sözlük dışı için cnt.belikewater gmail) ulaşabilir. böylece öğrenceklerimle tüm insanların faydasına bir rehber oluşturabilirim.

  ayrıca amazon fba ile alakalı reklamını gördüğüm bir site oldu. nedir ne değildir diye onu da araştırmaya başladım. benim gibi araştıracakların faydalanması için hemen paylaşayım.

  (bkz: ekgeliriyigelir.com/@be like water)
  ...
  sitelerine girdiğimde (marka danışmanlığı yaptığım için) ilk dikkatimi çeken şey net rakamların olmamasıydı. bu potansiyel müşteriler için çok büyük bir kayıptır. örneğin ne kadarlık bir sermayeyle işe başlanabileceği gibi net rakamları sitelerine eklerlerse daha fazla insan kendilerini seçebilir.

  kendilerine nacizane danışmanlık tavsiyesi de hediye ettikten sonra gelelim konumuza. bu sitedeki hizmet anladığım kadarıyla amazon'da satış yapma (diğer amazon ülkesinde olan ürünü olmayanına satma diye kabaca anladığımı özetleyeyim) üzerine kurulu.

  objektif şekilde araştırmaya çalışıyorum. bu siteden kurs alıp bu işe başlayan ve kazanan var mı? tecrübelerini paylaşmak isteyen herkes yeşil ve/veya cnt.belikewater gmail adresimden ulaşabilir. böylece öğreneceklerimi merak eden herkesin faydalanması için gönüllü olarak paylaşırım. yalnız ben henüz başaran ve tavsiye edene rastlamadım. yine de objektif şekilde araştırmaya devam ediyorum.

  dip not: freelance marka danışmanlığı yaptığım için, kendi sözleşme metnini inceleyecek nitelikte uluslararası hukuk ve ticaret hukuğu konusunda yetkin avukat arkadaşım var. bu siteyi ve sözleşme metnini incelemesini rica ettim. bakalım sitelerinde belirttiği gibi 'sözleşme metnimizde para iadesi yasal olarak yazıyor, satış yapamazsanız yasal olarak iade güvencesi veriyoruz...' açıklaması ne derece doğru, öğreneceğiz.