şükela:  tümü | bugün
  • amazon'un netflix'e rakip olarak cikardigi online film ve dizi* izleme uygulamasi, sirketi. amazon prime uyeligi olan kullanicilar icin ucretsiz, prime uyeligi olmayanlar ise gunlugu 1 ila 5 dolar arasinda degisen fiyatlara gore film kiralayip, online olarak seyredebiliyorlar.
  • ps3'te de kullanilabilmeye baslayan video streaming uygulamasi.
  • ne yazik ki bir netflix degil. yapamamak, basaramamak nasil bir psikolojidir, bunu nasil kaldirabiliyorlar, insan gercekten hayret ediyor.
  • gecen gun 2 dolara bir film kiralayip izledigim video goruntuleme seysi. goruntu kalitesi cok iyi degildi ama yine de idare ederdi. iki gun sonra amazon'dan bu mesaji aldim.

"we noticed that you recently experienced poor video playback on amazon instant video. we're sorry for the inconvenience, and have issued you a refund for the following rental."
    "gecenlerde amazon instant video'da kotu goruntu kalitesi deneyimlediginizi farkettik. bu problemi yasattigimiz icin ozur diler, paranizi iyade ettigimizi belirtmek isteriz."

seviyorum seni amazon!
  • gelecek ay tüm dünyaya açılacağı belirtilen servis. the grand tour ekibi; jeremy clarkson, james may, richard hammond haberi duyurmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=wrknmvk8uee

http://thenextweb.com/…xt-month-to-take-on-netflix/
  • gelecek ay türkiye'ye giriş yapacak olan servis.
  • an itibariyle türkiye'ye de açılmıştır.

kaynak

(bkz: amazon prime video)
  • ozellikle film arsivi ile netflix'i zorlayacakmis gibi gorunen amazon servisi. despicable me eklendi mesela gecen gun. netflix istek sayfasindan aylar once istemistim, pek takmadilar.
    turkce altyazili filmler gunden gune cogalmakta. ayri kategori acilmis turkce altyazililar diye, ama onlarla sinirli degil filmler, yaniltmasin o kategori.
    sadece bir kac filmde turkce dublaj gordum, dublajli film severler icin pek tercih edilesi olmayabilir.
    dizi kategorisinde seinfeld dikkat cekiyor, fakat turkce altyaziya sahip degil simdilik.

uygulamalari da oldukca kullanisli. mobilde tum icerikleri indirip, cevrimdisi izleme imkaniniz var. netflix'deki gibi sadece belli basli iceriklerle sinirlandirilmamis bu ozellik.
    playstation uygulamalari da mevcut, fakat henuz playstation store turkiye magazasinda yok. abd hesabiniz varsa oradan indirip sorunsuz kullanabilirsiniz.

fiyati da ilk 6 ay 3 euro, sonrasinda 5 euro. 7 gun deneme veriyorlar.
    amazon'a ayri bir sempatim oldugu icin ilk 6 ay kapatmayacagim garanti. eminim ki guzel isler basaracaklar.
    hep destek, tam destek benden.

ekleme:
    icerikler gunden gune artmaya devam ediyor. netflix arsivinde daha once olup da simdi olmayan icerikler buradan yayinlaniyor.
    dublajli icerik sayisinda da ciddi artis soz konusu.
  • samsung smart tv de uygulamasını bulamadığım servis ...
    edit: birçok film ve dizide coğrafyam sebebiyle izleyemeyeceğim uyarısını veren platform.
  • samsung smart tv de niyeyse uygulaması olmayan uygulama.. şu an hem netflix hem amazon üyeliğim var netflix original benzeri kendine ait dizilerini başarılı buldum. ingilizce altyazıyla birçok diziyi takip edebiliyorum. fiyatı da oldukça makul