şükela:  tümü | bugün
 • kablosuz olarak wikipedia'ya bağlanıp araştırma yapmanızı sağlıyor, gazetleri ve blogları yayınlanır yayınlanmaz ayağınıza getiriyor ancak bu özellikler sadece amerika'da çalışıyor. muhtemelen yaygınlaştıkça diğer kıtalarda da çalışır...
 • kablosuz olarak wikipedia haricinde de , biraz ugrasiyla normal web sayfalarina da baglanabilen aletmis. ayrica mp3 calar olarak da kullanilabiliyormus. e ink teknolojisi kullanmasi da guzel, wireless fonksiyonu acikken pil omru 2 gun, wireless kapali iken 1 hafta imis. (surekli kitap okudugunuzu varsayarak, yoksa sayfa cevirmezsen pil fln bitmez vallaha)
 • amazon'un yeni çıkardığı e-kitap ve gazete okuma cihazı. electronic paper diye ekrandan okumayı kolaylaştıran bir teknoloji kullanıyormuş. sony reader klonu ya da ondan lisanslanmış olabilir bir ihtimal.

  şurada sony reader ile bir karşılaştırması var:
  http://gizmodo.com/…e-comparison-gallery-326590.php
 • çoğu pazarlama blogunda i-pod'un müzikte yaptığını, kitapta yapacak buluş olarak bahsedilen aygıt. ancak dikkat etmek gerekir ki, iletinin aynı ileti kalması için, içinde sunulduğu mecra da aynı olmalıdır. i-pod, geleneksel müzik çalarlardan farklı bir mekanizmaya sahip olsa da ürettiği çıktı aynıdır. ancak kindle, yepyeni bir mecra yaratmaktadır ve insanların bu mecrayı tüketme eğilimleri i-pod ve diğer müzik çalarlar arasındaki bağ gibi olmayacaktır.
 • e ink kullanan cihazlardan biri daha. cok yeni bir teknoloji sayilmaz, ama guzel bir teknoloji oldugu kesin.

  (bkz: sony reader)
  (bkz: motofone)

  (bkz: e ink)
 • 80 lerde tasarlandigi asikar cihaz. ayrica philippe starck soyle yorumlamis:

  http://en.sevenload.com/…tarck-on-the-kindle-reader
 • http://bits.blogs.nytimes.com/…teve-jobs/index.html adresinden:

  "it doesn't matter how good or bad the product is, the fact is that people don’t read anymore," he said. "forty percent of the people in the u.s. read one book or less last year. the whole conception is flawed at the top because people don’t read anymore."
 • kitabın gelecekte farklı bir şeye dönüşeceğinin haberini veren elektronik cihazlardan biri. yapı itibarıyla henüz, olsa olsa kitabın 'bu da değil ama başka bir şey' olacağı fikrini yaratıyor.
 • geleceğinin cihazlarından biri, kesinlikle bence hayatımızı değiştirecek nitelikte bir alet. tatile mi gidiyorsun at çantana mis gibi yüzlerce kitap elinin altında, pil süresi muazzam. okula mı gidiyorsun at çantana, otobüste ve boş zamanlarında oku. okurken bilmediğin bir kelimeyle mi karşılaştın ? sorun değil anında bakabiliyorsun, not alabiliyorsun kolay bir şekilde. gazete,blog gibi değişik bilgileri de okuyabiliyorsun. ayrıca e-ink teknolojisi ile kitap gibi net bir şekilde okuyabiliyorsunuz. türkiye'de olsa hiç düşünmeden alırdım kesinlikle.
 • lan o paraya adam tutar kitap okuturum be!

  (bkz: oku len)

  amazonun derdi birazda ipod vari birşekilde sadece kendi kanallarından kitapları satmak, bu yüzden pdf desteği falan vermiyor. zati pdf desteği verse olay kopar gider, korsan kitap neymiş ozaman millet görür. tabi bunuda kırarlar, anasını satarlar da neyse biraz beklemek lazım; eşşek gibi pahalı.

  birde ihtiyatli yaklaşmak lazım, elektroniğin kralına da bir sormak lazım.

  (bkz: sony diyorum başka da birşey demiyorum)

  yıllar sonra yerleri yalatan edit: 2 senedir kullanıyorum; ipad falan yalan diyorum. yani şöyleki pad değil arkadaşlar bu; bildiğin kitap. ben bunu tuvalette falan unutuyorum. hani o an okuduğunuz kitap vardır ya, laptop çantanızda, yatağınız baş ucunda falan durur, işte kindle zamanla (bende 2 seneyi buldu) o hale dönüşüyor; işte ozaman tadından yenmez oluyor. bi an bir yerde kitap ismi duyup, zart die amazondan indirdiğinizde ekranı falan öpüyorsunuz.
  alın aldırın.