şükela:  tümü | bugün
  • 200 amerikan doları karşılığında satın alınabilecekmiş. taze tanıtıldı: http://www.engadget.com/…nch-display-199-price-tag/
  • kendi adıma konuşursam, ipad'le çekişmesi gerekmiyor. kindle'lardaki bütün özellikler olsun, üzerine dergi, çizgi roman okumak için renkli ekranı olsun (ki screenshot'ta göründüğü üzere var), bir de güzel, takılmayan bir browser'ı olsun, yeter. öyle 1080p video desteğine, yığınla application'a falan gerek yok.

anladığım kadarıyla dilediğim tarzda bir cihaz olacak. fiyatı da makul. çok umutlandım bir anda.
  • sanırım e-ink yok. e-ink olmayınca da bu kindle'ın devamı değil, bir nevi tablet kindle oluyor. ama e-ink olursa piyasayı süpürür.
  • barnes&noble'in nook color'inin eline fiyat bakimindan veren tablet. bn de nook color 2 falan aciklayacak bu aralar, ama bakalim nasil olacak.

ek: alette android appstore olmasi da bekleniyormus. nook color'a bir darbe daha. millet mevcut android uygulamalarini nc'ye port ededursun, kindle fire koskoca app markete hazir bir sekilde giriyor. arkadas nerede gittim aldim su nook color'i, fersah fersah gam yedim simdi.
  • ipad'i öldürmek için ipad'den daha iyi olmaya çalışmanın bir anlamı olmadığı açıktı. yarışmayı başka bir kulvara (ucuz fiyat + cloud computing [(bkz: iphone 5/@yalnux)]) taşımak gerekiyordu. görülen o ki, amazon kindle fire ile bu kulvarı açtı. hayırlı olsun.
  • oha. çift çekirdekliymiş. hafife almamak lazım.
  • (bkz: amazon silk)
  • ne yazik ki 3g'si yoktur. 200$'a daha allah'tan belani mi istiyorsun da diyebilirsiniz, cevap veremem, boynumu bukerim.
  • tek sıkıntısı sadece abd'de satışa sunulmuş olmasıdır. şu film, müzik galerileri yüzünden copyright sıkıntıları oldu herhalde. diğer ülkelerde satılıp satılmayacağı da belli değilmiş.

insan international edition falan çıkarır lan. hadi o olmadı bari bir açıklama falan yapın detaylıca da boşuna ümitlenmeyelim olm.